Gwiazdy gitary na płycie Sterlinga Balla

Newsy
Gwiazdy gitary na płycie Sterlinga Balla

Sterling Ball, właściciel i prezes firmy Ernie Ball Music Man wyda w styczniu nowy album, na którym gościnnie wystąpili m.in. Steve Vai, John Petrucci, Steve Morse, Albert Lee i Steve Lukather.

Krążek Sterlinga Balla będzie nosić tytuł "The Mutual Admiration Society" i ukaże się 19 stycznia nakładem Mascot Label Group we współpracy z należącym do Steve Vaia labelem Favored Nations. W trio Balla występują również perkusista John Ferraro i klawiszowiec Jim Cox. Niezwykle imponująco przedstawia się lista gitarowych gości, na której znalazły się takie nazwiska jak Steve Vai, John Petrucci, Steve Morse, Albert Lee, Steve Lukather i Jay Graydon.

"Najbardziej zaskoczył mnie fakt, jak unikalnym muzykiem (gitarzystą i basistą) jest Sterling - mówi Steve Vai, który scharakteryzował zawartość krążka jako mieszankę country, jazzu i fusion - muzyki, której słuchał Sterling Ball dorastając.

Albert Lee wystąpił w coverach Bucka Owensa "Crying Time" i Hanka Williamsa "Hey Good Looking". Steve Morse gra w "The In Crowd", klasyku Dobie Gray, Steve Lukather w tradycyjnym bluesie "Baby, Please Don’t Go" a Vai w "Sugar Shack" - hicie Jimmy Gilmer and the Fireballs pochodzącym z 1963 roku. "Ten utwór był dla mnie bardzo ważny, gdy miałem 4 lata i utkwił mi w pamięci. Moim celem było zachowanie niewinnego i czarującego charakteru oryginalnej wersji" - mówi Vai.

 

"Szczerze mówić nie byłem pewny, na jaki utwór się zdecydować" - mówi John Petrucci. "Fakt, że tym albumem Sterling zamierzał oddać hołd muzyce, na której się wychował onieśmielał mnie w wyborze właściwego kawałka. Na szczęście Sterling, który wie, że jestem Disneyowym nerdem, zasugerował piosenkę Disneya. Zdecydowaliśmy się na medley melodii pochodzących z kilku animowanych filmów Disneya z lat '40 oraz oldschoolowych tematów muzycznych związanych z parkami rozrywki Disney World".

Płyta została nagrana w studio w Fountain Valley w Kalifornii i wyprodukowana przez Balla, Ferraro i Cox. Inżynierem dźwięku był Bill Evans.

 

Lista utworów:

1. Payday Song
2. The In Crowd (feat: Steve Morse)
3. Checkin’ Up On my Baby
4. Baby Please Don’t Go (feat: Steve Lukather)
5. Treat Her Right
6. Sugar Shack (feat: Steve Vai)
7. Memphis A/K/A Memphis, Tennessee
8. Cryin’ Time (feat: Albert Lee)
9. I Want You Back
10. Disney Medley (feat: John Petrucci)
11. Hey Good Lookin’ (feat: Albert Lee)
12. Strip Mall Gourmet (feat: Jay Graydon)
13. Heartbroke