Slash, Satriani, Perry i Buddy Guy na DVD Tribute To Les Paul

Newsy
Slash, Satriani, Perry i Buddy Guy na DVD Tribute To Les Paul

Już dziś ukazuje się DVD "A Tribute To Les Paul: Live From Universal Studios Hollywood" zawierające koncert, w ramach którego wystąpiło wiele gitarowych gwiazd.

Charytatywny koncert zorganizowany z okazji 90 urodzin legendarnego wynalazcy, konstruktora gitar i gitarzysty, Les Paula, odbył się 8 lutego 2006 roku w Gibson Amphitheatre w Los Angeles. W ramach koncertu, Slash i Edgar Winter wystąpili wspólnie w kompozycji Stevie Wondera "Superstition", Steve Lukather zaprezentował "Little Wing" Jimi Hendrixa, a wieczór zakończył bluesowy set gitarzysty Aerosmith, Joe Perry'ego i Buddy Guya. Ponadto podczas koncertu wystąpili m.in. Joe Satriani, Kenny Wayne Shepherd i Neal Schon.

DVD "A Tribute To Les Paul: Live From Universal Studios Hollywood" będzie zawierać również fragmenty wywiadów z Les Paulem nagranych w Iridium Jazz Club w Nowym Jorku oraz w domu Les Paula w Mahwah w stanie New Jersey.

Mówi Michael Braunstein, dyrektor wykonawczy Les Paul Foundation:

"Nie ulega wątpliwości, że Les Paul jest ojcem chrzestnym nowoczesnej muzyki i muzyków z wszystkich zakątków globu, który miał wpływ na każdy gatunek biznesu muzycznego. Les Paul był wynalazcą, muzykiem wyróżnianym licznymi nagrodami, innowatorem, a przede wszystkim wyjątkowym człowiekiem, którego miałem przywilej nazywać swoim przyjacielem. Producenci i artyści, którym zawdzięczamy ten tribute dostarczyli nam wszelkich powodów do pamiętania o tym, że Les Paul głęboko wpłynął na kształt dzisiejszej muzycznej branży. Cieszę się, że widzowie na całym świecie otrzymają szansę, aby stać się świadkami tego wydarzenia".