Walk The Earth - posłuchaj nowego utworu Europe

Newsy
Walk The Earth - posłuchaj nowego utworu Europe

Do odsłuchu trafił tytułowy utwór "Walk The Earth", który zapowiada najnowszy album Europe, zaplanowany na 20 października.

Następca krążka "War Of Kings" z 2015 roku ukaże się nakładem własnej wytwórni muzyków, Hell & Back. Materiał został nagrany w legendarnym londyńskim studio Abbey Road pod okiem producenta Dave'a Cobba, który zajmował się również poprzednią płytą.

Na okładce albumu znalazła się praca artysty z Los Angeles, Mike'a Sportesa, właściciela sklepu Filth Mart. Mówi Joey Tempest: "Pracowaliśmy w studio już kilka dni, gdy Dave przyszedł w świetnym T-shircie zaprojektowanym przez Mike'a. Od razu doszliśmy do wniosku, że musimy sprawdzić jego pozostałe prace i skontaktować się z nim w sprawie stworzenia okładki na nasz album, która będzie pasować do jego klimatu. Jesteśmy dumni, że ta niesamowita grafika znalazła się na okładce "Walk The Earth".

Pierwszym utworem zapowiadającym płytę jest kompozycja tytułowa


"Korzeniami płyta będzie sięgać lat '70" - mówi perkusista Ian Haugland. "Myślę, że będzie tam można usłyszeć wpływy Davida Bowie, Led Zeppelin, Black Sabbath i oczywiście Deep Purple - tych wszystkich kapel, których słuchaliśmy dorastając. To fajny miks, ale płyta wciąż ma mocny rdzeń, własną indywidualność. "War Of Kings" miał świetne kawałki, ale nowa płyta jest bardziej skoncentrowana, a brzmienie jest bardziej analogowe, co uwielbiam".

Lista utworów:

01. Walk The Earth
02. The Siege
03. Kingdom United
04. Pictures
05. Election Day
06. Wolves
07. GTO
08. Haze
09. Whenever You're Ready
10. Turn To Dust

Powiązane artykuły