Grave Pleasures przed Killing Joke w Warszawie

Newsy
Grave Pleasures przed Killing Joke w Warszawie

Warszawski koncert Killing Joke, który odbędzie się 19 czerwca poprzedzi występ fińskiej grupy Grave Pleasures.

Killing Joke powraca do naszego kraju po rewelacyjnym show, które odbyło się pod koniec ubiegłego roku w Krakowie. Kultowa formacja z Wielkiej Brytanii przyjedzie do Warszawy w roli headlinera, a w koncertowej setliście z pewnością nie zabraknie takich hitów jak: "Love Like Blood" czy "Eighties".

Koncert odbędzie się 19 czerwca do warszawskiej Progresji.

Grave Pleasures to następca świetnie zapowiadającego się zespołu Beastmilk, który rozpadł się po premierze albumu "Climax". W szeregach zespołu pozostali wokalista Mat "Kvohst" McNerney i basista Valtteri Arino, do których dołączyli muzycy m.in. Oranssi Pazuzu i Ajattarra. W 2015 r. grupa wydała album "Dreamcrash".

19 czerwca 2017
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
90 zł - przedsprzedaż
100 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne w sprzedaży na stronie http://www.knockoutprod.net

Organizator: Knock Out Productions

Killing Joke to jeden z największych przedstawicieli alternatywnego rocka. W roku 2018 zespół będzie obchodzić 40 lecie. Anglicy mają swój udział w rozwoju szeroko pojętej sceny alternatywnej, w tym grunge'owej, a nawet metalowej. Ich kompozycję "The Wait" wiele lat temu przerobiła Metallica. Frontman zespołu, Jaz Coleman to również dyrygent orkiestry symfonicznej, okazjonalnie aktor. Postać charyzmatyczna i nieobliczalna. Basista Youth to jeden z najbardziej wziętych producentów na Wyspach (m.in. Alien Sex Fiend, Erasure, Dido, U2, Verve). Killing Joke mają na koncie wiele wspaniałych albumów. Ostatnim, który wciąż promują na koncertach, jest wydany w 2015 roku "Pylon".