Origin - nowe video i zapowiedź płyty

Newsy
Origin - nowe video i zapowiedź płyty

30 czerwca, nakładem Agonia Records, ukaże się nowy album technicznych death metalowców ze Stanów Zjednoczonych, Origin.

Tytuł krążka - następcy "Omnipresent" sprzed niecałych trzech lat - to "Unparalleled Universe". Pierwszym utworem promującym płytę jest "Accident And Error", który został po raz pierwszy zagrany (w jeszcze niedopracowanej wersji) podczas ubiegłorocznej, Amerykańskiej trasy z Belphegor. "Prosiliśmy wtedy publiczność o pomoc w doborze tytułu dla tego numeru, ale nie mogliśmy do końca zrozumieć, co do nas krzyczy" - wspomina ze śmiechem Paul Ryan (gitarzysta). "Zazwyczaj jest tak, że nowe riffy rodzą się w mojej głowie właśnie na trasie".

W tym roku upływa 20 lat istnienia formacji, której ostatni album, "Omnipresent", sprzedał się najlepiej spośród jej dotychczasowych wydawnictw, plasując się m.in. w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard "Top Heastseekers Chart". Album został dobrze przyjęty w metalowej prasie, a sam zespół odbył liczne koncerty na świecie, w samej Europie grając trasy z Aborted, Exhumed, Immolation czy Marduk. Na mapie Origin nie zabrakło Polski - dwa ostatnie koncerty odbyły się w zeszłym roku, w Warszawie i Katowicach.

Paul Ryan opisuje nowy album: "Unparalleled Universe na pewno brzmi jak album Origin, ale jest bezprecedensowy w stosunku do tego, czego mógłby oczekiwać ktoś zaznajomiony z naszą muzyką, jeśli nie słyszał nas od jakichś 10 - 15 lat. Dla mnie, ten album jest odbiciem nas samych. Porównuję go z kinem akcji. Nasz wcześniejszy materiał jest wypełniony po brzegi akcją. Tym razem, dodaliśmy do niej dodać nieco więcej głębi i urozmaiconej dynamiki. Można powiedzieć, że w naszej muzyce znalazło się kilka zwrotów akcji, ujmując to językiem filmowym".

"Unparalleled Universe" został zarejestrowany w Chapman Studios w lutym tego roku. Za konsolą zasiadł wieloletni współpracownik grupy, Robert Rebeck (Tech N9ne). Nagranych zostało 10 nowych utworów, wliczając w to cover Brujera "Revolucion", których mastering odbył się w Menegroth - The Thousand Caves (Altar Of Plagues, Jarobe, Karllice) pod okiem Colin'a Marston'a. Za okładkę płyty odpowiada Filip Ivanovic (Dismember, Cryptopsy, Gorguts).

Utwory:
1. Infinitesimal to the Infinite
2. Accident and Error
3. Cascading Failures
4. Mithridatic
5. Truthslayer
6. Invariance Under Transformation
7. Dajjal
8. Burden of Prescience
9. Unequivocal
10. Revolucion

Dostępne formaty albumu:
- Digipack CD.
- BOX CD (z otwieraczem do piwa z grafiką z albumu, flagą z logiem zespołu oraz alternatywną wersją CD).
- Czarny 12" winyl.
- Szary 12" winyl.
- 12" winyl z kolorowymi plamami.
- Picture disc.
- Pliki cyfrowe (iTunes, Google Play, Bandcamp etc.).