Enslaved pracuje nad nowym albumem

Newsy
Enslaved pracuje nad nowym albumem

Muzycy z norweskiej formacji Enslaved pracują w studio nad 14 albumem studyjnym.

Zespół zamknął się w Duper & Solslottet Studios w Bergen, gdzie prawdopodobnie do końca kwietnia zarejestruje ścieżki na następcę świetnie przyjętego "In Times" z 2015 roku.

Mówi gitarzysta i główny twórca muzyki Enslaved, Ivar Bjornson: "Wspaniale być znowu w studio z nowymi kawałkami. "In Times" i okres po jego premierze otworzyły przed nami wiele nowych drzwi, dla zespołu, dla mnie, jako kompozytora oraz dla nas wszystkich na osobistym poziomie. Nigdy wcześniej, przy żadnym albumie nie pracowałem tak ciężko, aby zebrać razem muzyczne pomysły i ta intensywność towarzyszy nam również w studio, gdzie każdy daje z siebie wszystko. Jesteśmy mocniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Jeszcze nigdy koncepcja, która zrodziła się u mnie i u mojego towarzysza broni, Grutle Kjellsona, nie była tak silna. Jestem dumny z tego, że podjęliśmy większe ryzyko, co przyniosło fantastyczny rezultat. Co to znaczy? Pozostańcie w gotowości, aby móc się o tym przekonać."

Nowy, niezatytułowany jeszcze album będzie pierwszym nagranym bez udziały wieloletniego klawiszowca i wokalisty Herbranda Larsena, który opuścił zespół w 2016 roku.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka