Premiera płyty "Niezatapialny" zespołu Manchester

Newsy
Premiera płyty "Niezatapialny" zespołu Manchester

18 marca 2017 w Hard Rock Pubie Pamela odbędzie się premiera nowej płyty grupy Manchester pt. "Niezatapialny". Wydawcą tego krążka jest HRPP RECORDS.

W sobotę 18 marca 2017 w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu będzie miała miejsce koncertowa premiera trzeciej płyty zespołu Manchester - "Niezatapialny".

 

Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00, a wieczór otworzy duet Bartek "Bratek" Wójcik & Gabriel Fleszar, po którym na scenie pojawi się Manchester.

 

Manchester wykona materiał z nowej płyty "Niezatapialny" wsparty swoimi największymi przebojami.

 

Zarówno Gabriel Fleszar jak i Bartek Wójcik zagrają również jako goście specjalni w czasie koncertu Manchesteru.

 

Poniżej wypowiedź Darka Załeńskiego, gitarzysty zespołu Manchester, o płycie "Niezatapialny":

 

 

"Mam niezmierną przyjemność z wydania materiału Manchesteru zawartego na trzecim krążku zespołu. Osobiście byłem mocno zaangażowany w nadanie ostatecznego kształtu utworom. Materiał został zarejestrowany w całości w naszej pracowni muzycznej oraz sali prób. Osobą odpowiedzialną za jego nagranie i pierwotne brzmienie byłem właśnie ja, z czego bardzo się cieszę, i dziękuję kolegom z zespołu za zaufanie. Strona kompozycyjna oraz tekstowa pozostała w "dawnych rękach", czyli Sławek Załeński, mój brat-muzyka i część tekstów oraz Maciek Tacher, wokalista zespołu - teksty. Wspólnie z Maćkiem mieliśmy również swój udział w produkowaniu kilku utworów w całości. Tak powstały piosenki "Zepsułaś mi urodziny" czy "Skupienia stan". Przy produkowaniu utworów właściwie nie mieliśmy wytyczonego szlaku brzmieniowego. Odbywało się to spontanicznie, nie szukaliśmy na siłę specyficznych dźwięków, chociaż naturalnie Manchester gustuje raczej w starych brzmieniach. Sławek gra na VOX AC30 i Gibsonie Les Paul, ja natomiast preferuję markę Fender i stare klasyczne Marshalle.

 

Materiał "Niezatapialny", bo taki jest tytuł trzeciej płyty Manchesteru, jest o tyle ciekawy, iż wyszedł spod ręki kliku producentów, mam na myśli sferę brzmieniową. Część utworów została wyprodukowana przez znanego producenta, Szymona Sieńkę, który również jest odpowiedzialny za miks oraz mastering tychże utworów, oraz mojego brata Sławka i mnie. Większość piosenek miksował Marcin Lampkowski, co uważam nadało im surowego, gitarowo - rockowego klimatu, ale przede wszystkim zdystansowało nas muzyków od pierwotnej wizji. Pamiętam, kiedy dostałem materiał po miksach Marcina, mocno się zdziwiłem.

 

Myślę, że ta płyta wiele nas nauczyła, przede wszystkim pozwoliła na sprawdzenie się w sferze realizacyjnej na poznanie tajników tej dziedziny. Oczywiście jest to czubek góry lodowej, ale to dopiero początek przygody."

 

Darek Załeński

 

MANCHESTER "NIEZATAPIALNY" - spis utworów

 

1. NIEZATAPIALNY

2. ZA MAŁO

3. MIŁOŚĆ WE WROCŁAWIU

4. ZEPSUŁAŚ MI URODZINY

5. CAŁKIEM NOWY JA

6. ZAPOMINANIE

7. TLEN I H2O

8. SKUPIENIA STAN

9. TATUAŻ Z MARILYN M.

10. ŚLADY TWOICH SŁÓW

 

(fot. zespołu WOJTEK ZILLMANN)

 

www.pubpamela.pl

 


Powiązane artykuły