Duane Eddy i Mark Knopfler na albumie Dana Auerbacha

Newsy
Duane Eddy i Mark Knopfler na albumie Dana Auerbacha

Na wiosnę przyszłego roku zapowiedziano drugi solowy album frontmana i gitarzysty The Black Keys, Dana Auerbacha.

Nie znamy jeszcze tytułu krążka ani dokładnej daty premiery, choć poznaliśmy już kilka szczegółów dotyczących następcy "Keep It Hid" z 2009 roku.

Dan Auerbach zarejestrował materiał wraz z zespołem doświadczonych muzyków-weteranów we własnym studio Easy Eye Sound w Nashville. W nagraniach wzięli udział basista Dave Roe, mający na koncie współpracę z Johnnym Cashem oraz dwóch członków The Memphis Boys - zespołu American Sound Studios z Memphis - pianista Bobby Wood i perkusista Gene Chrisman, którzy wystąpili w wielu klasycznych nagraniach, m.in. “Son of a Preacher Man" Dusty Springfield i “Suspicious Minds" Elvisa Presleya. Nie zabraknie również gości. Gitarowa legenda, Duane Eddy pojawi się w kompozycji “Waiting on a Song", a w “Shine on Me" usłyszymy Marka Knopflera.

Utwory, które znajdą się na płycie zostały wybrane z blisko 60 piosenek, które Dan Auerbach napisał ostatniego lata wraz z Johnem Prine i Davidem Fergusonem. Jedną z kompozycji będzie m.in. “Malibu Man" honorujący producenta Ricka Rubina.

Solowy krążek gitarzysty będzie już drugim nagranym w czasie przedłużającej się przerwy w działalności The Black Keys. We wrześniu 2015 roku ukazał się debiutancki album innego projektu Auerbacha, The Arcs, zatytułowany "Yours, Dreamily".

Zdjęcie: Asia Kubicka

Powiązane artykuły