Posłuchaj nowego singla Ryana Adamsa

Newsy
Posłuchaj nowego singla Ryana Adamsa

Ryan Adams, jeden z ostatnich rockowych bardów wraca po dwóch latach z nowym materiałem.

Nowy album Ryana Adamsa zatytułowany "Prisoner" ukaże się 17 lutego nakładem wytwórni Blue Note. Płytę zapowiada singiel "Do You Still Love Me?", który od 6 grudnia dostępny jest w serwisach cyfrowych.

"Chciałem opowiedzieć o różnych twarzach pożądania i o tym, co to znaczy być więźniem własnych pragnień" - wyjaśnia genezę tytułu artysta dodając: "Czuję jakbym został obrabowany z najcenniejszej w życiu człowieka rzeczy… z czasu."

Fan flipperów, komiksów, black metalu i hardcore’a, wielokrotnie nominowany do Grammy muzyk wyznaje, że materiał na nową płytę powstał w bardzo intensywnym czasie. Dwa lata temu jego poprzedni album zatytułowany po prostu "Ryan Adams" dotarł do czwartej pozycji na amerykańskiej liście przebojów. Od tamtej pory Adams objechał cały świat koncertując, nagrywając i wydając nie tylko koncertową kolekcję "Live at Carnegie Hall" ale też coverując w całości album Taylor Swift "1989".

Podczas tego ponad dwuletniego okresu zawirowań materiał na "Prisoner" właściwie napisał się sam. "Wszystko co działo się w tamtym czasie miało na mnie wielki wpływ i miałem wrażenie, że pomysły na piosenki biorą znikąd - wystarczy usiąść i je nagrać."

Lista utworów:

1. Do You Still Love Me?
2. Prisoner
3. Doomsday
4. Haunted House
5. Shiver and Shake
6. To Be Without You
7. Anything I Say To You Now
8. Breakdown
9. Outbound Train
10. Broken Anyway
11. Tightrope
12. We Disappear