Rocket Festiwal powraca

Newsy
Rocket Festiwal powraca

Agencja Go Ahead zaprasza na Rocket Festiwal 2017. Wyczekiwany przez fanów festiwal po rocznej przerwie wraca do Poznania i odbędzie się 18 lutego w Hali nr 2 MTP!

W ramach tegorocznej edycji wystąpią: Luxtorpeda, Lao Che, Armia i Chupa.

Projekt Litzy - Luxtorpeda - wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec, Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty "Luxtorpeda" i singla "Autystyczny" zespół wydał trzy kolejne krążki: "Robaki", "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki", oraz "MYWASWYNAS". Albumy spotkały się z równie gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki jak debiut. Luxtorpeda uważana jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju, od kilku lat nie zawodząc publiczności w występach na żywo.

Lao Che powstało w 1999 roku w Płocku na bazie grupy Koli. Ich muzyka to mieszanka rocka, folku, muzyki ilustracyjnej, z dodatkiem elementów słuchowiska i piosenki aktorskiej. Zespół debiutował albumem "Gusła" w 2002 r., który odwołuje się do polskich tradycji średniowiecznych i kultury słowiańskiej. Jednak to ich druga płyta "Powstanie Warszawskie" (2005 r.) przyniosła im największą popularność. Trzeci album zespołu "Gospel" (2008 r.) potwierdził mocną pozycję Lao Che na rynku muzycznym i uzyskał status platynowej płyty. Kolejny krążek formacji "Prąd stały / Prąd zmienny" (2010 r.) jest zupełnie odmienny od poprzednich - zaskakuje frazami charakterystycznymi dla muzyki elektronicznej. Dla wielu fanów to jedna z najlepszych płyt zespołu. 8 marca 2016 ukazała się nowa płyta Lao Che zatytułowana "Dzieciom", którą opisują jako album dla dorosłych dzieci, opowiadający o dylematach codzienności z nutą moralizatorską.

Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (wówczas wokalisty kultowego zespołu Siekiera), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty - fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne - didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii. 10 albumów studyjnych wydanych przez zespół zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej.

Bartosz "Chupa" Zawadzki, znany jest publiczności jako ChuPa lub Giorgio. Były wokalista zespołów NoNe, The Old Cinema, Bare Assed, Neurothing, VisMaior, Deadline, Chun, Cambrel, Scarlet Hatchings. Poza projektem solowym udziela się w Giorgio Barmani & The White Play Boys. Można go usłyszeć na albumach Pięć Dwa i Deep&Bobson. Dodatkowo nagrywa muzykę pod telewizyjne spoty reklamowe.

18 lutego 2017
Poznań / Hala nr 2 MTP, ul. Głogowska 14


Bilety na wydarzenie dostępne będą od 9 grudnia, 10:00 w stałych punktach sprzedaży: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn.