Konkurs: wygraj nowy album Pixies "Head Carrier"

Newsy
Konkurs: wygraj nowy album Pixies "Head Carrier"

"Head Carrier" - najnowszy album Pixies jest nagrodą w naszym konkursie.

"Head Carrier" to mieszanka 12 utworów z pogranicza surrealizmu, psychodelii i surf rocka. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest Tom Dalgety (Killing Joke, Royal Blood). Materiał został zarejestrowany w Londynie w Rak Studios. Vaughan Oliver, długoletni współpracownik i dyrektor artystyczny zespołu, jest twórcą szaty graficznej albumu.

"Fakt, że poświęciliśmy nowemu materiałowi tak dużo czasu jest prawdziwym luksusem. W momencie nagrywania znaliśmy wszystkie kompozycje na wylot. Sama praca w studiu zajęła połowę mniej czasu niż przy "Indie Cindy". Dobrze współpracowało nam się z Tomem, który dołączył do nas na etapie przedprodukcji i mocno motywował nas do komponowania najlepszej muzyki, jaką jesteśmy w stanie stworzyć" - mówił perkusista Tom Lovering.

Trio powitało oficjalnie w zespole nową basistkę Pazę Lanchantinę, która towarzyszy Pixies na scenie od stycznia 2014 r. "W trakcie pierwszych prób byłam bardzo zdenerwowana. Czułam ogromną presję, aby się wpasować w klimat zespołu i robiłam, co w mojej mocy, aby występy na żywo brzmiały dokładnie tak samo jak oryginalne wersje utworów. Spędziłam trzy lata, aby zrozumieć, co oznacza bycie Pixie. Ich muzyka jest głęboka zakorzeniona we mnie, w moim sercu i duszy. Czuję, że stałam się jedną z nich" - mówi Paz.

Konkurs:

Mamy do wygrania 3 egzemplarze płyty. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Pixies. Odpowiedzi można przesyłać do czwartku (1.12) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Tytuł płyty nawiązuje do motywu w sztuce ukazującego męczennika trzymającego w rękach własną ściętą głowę. Jak nazywa się ten motyw?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za maile. Motyw, o który pytaliśmy nazywa się kefaloforia. Płyty otrzymują: Agnieszka Kalczyńska, Karolina Karwan i Grzegorz Suchocki. Gratulujemy!