Living Colour na trasie z Alter Bridge

Newsy
Living Colour na trasie z Alter Bridge

Już 16 listopada w katowickim Spodku wystąpi Alter Bridge. Gościem specjalnym na koncercie będzie amerykańska formacja Living Colour.

Alter Bridge pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej najnowszy album, "The Last Hero", który ukazał się 7 października. Europejska część tour rozpocznie się 4 listopada, a w jej ramach zespół wystąpi w 12 krajach na 23 koncertach, w tym również w Polsce. Gościem specjalnym na trasie Alter Bridge będzie amerykańska formacja Living Colour.

Ta nowojorska grupa powstała w 1984 roku, a na muzycznym rynku zadebiutowała za sprawą płyty "Vivid" 4 lata później. To właśnie z tego albumu, który dwukrotnie pokrył się platyną, pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu, "Cult of Personality", za który otrzymał statuetkę Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance. Po raz drugi formacja została laureatem tej nagrody przy okazji wydania drugiego krążka, "Time's Up". W 1995 roku formacja zawiesiła swoją działalność, a do życia powróciła 5 lat później. Grupa ma na swoim koncie 5 studyjnych albumów, a jeszcze w tym roku ma ukazać się nowa płyta "Shade". Muzyka Living Colour to ekscytująca mieszanka takich stylów jak heavy metal, funk, jazz i hard rock, która znakomicie sprawdza się na żywo.

Jako support wystąpi formacja Like A Storm, hardrockowa petarda z Nowej Zelandii, która ma na koncie 2 studyjne płyty i trasy u boku takich grup jak np. Alter Bridge, Black Stone Cherry, Steel Panther czy Hellyeah.

16.11.2016
Spodek, Katowice

godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 18.30

Ceny biletów w przedsprzedaży / w dniu koncertu:
Loża  - 350/ 370 zł
Sektory czerwone H, J - 230/ 250 zł
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu - 200/ 220 zł
Sektory niebieskie od XI rzędu - 160/ 180 zł
Płyta - 175/ 195 zł

Bilety do nabycia na stronach: www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl,

Alter Bridge został powołany do życia w 2004 roku przez muzyków Creed - Marka Tremonti'ego i Scotta Phillipsa. Wkrótce skład zespołu został uzupełniony przez Briana Marshalla (ex-Creed) oraz byłego wokalistę Mayfield Four, Mylesa Kennedy'ego. W 2004 roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty a trzy lata później światło dzienne ujrzała druga płyta formacji "Blackbird", z której pochodzą takie hity jak m.in. "Watch Over You" czy "Rise Today". Promując wydawnictwo, grupa koncertowała na całym świecie i wydała DVD "Live from Amsterdam". W 2009 roku Myles Kennedy rozpoczął współpracę ze Slashem, a pozostali członkowie AB zaangażowali się w nową płytę i trasę Creed, nie rezygnując jednak z działalności w Alter Bridge. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów "AB III", po którym formacja przez 2 lata intensywnie koncertowała na Starym Kontynencie oraz Stanach i nagrała kolejne koncertowe DVD "Live at Wembley". W 2013 r. ukazał się ostatni w dorobku studyjny album, "Fortress".