Alter Bridge na koncercie w Polsce

Newsy
Alter Bridge na koncercie w Polsce

16 listopada, w ramach trasy promującej najnowszy album, w katowickim Spodku wystąpi formacja Alter Bridge.

Alter Bridge pracuje obecnie nad najnowszym krążkiem, którego premierę zapowiedziano na jesień. Za produkcję płyty odpowiedzialny będzie długoletni współpracownik grupy, Michael "Elvis" Baskette. "Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi" - mówi Myles Kennedy.

A o tym, jaką siłę mają koncerty Alter Bridge będzie można przekonać się już 16 listopada w katowickim Spodku. Będzie to pierwszy samodzielny koncert zespołu w Polsce. Jako support wystąpi formacja Like A Storm, hardrockowa petarda z Nowej Zelandii, która ma na koncie 2 studyjne płyty i trasy u boku takich grup jak np. Alter Bridge, Black Stone Cherry, Steel Panther czy Hellyeah.

16.11.2016
Spodek, Katowice

godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 18.30

Bilety w sprzedaży od 8 lipca.
Bilety do nabycia będą na stronach: www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl,

Alter Bridge został powołany do życia w 2004 roku przez muzyków Creed - Marka Tremonti'ego i Scotta Phillipsa. Wkrótce skład zespołu został uzupełniony przez Briana Marshalla (ex-Creed) oraz byłego wokalistę Mayfield Four, Mylesa Kennedy'ego. W 2004 roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty a trzy lata później światło dzienne ujrzała druga płyta formacji "Blackbird", z której pochodzą takie hity jak m.in. "Watch Over You" czy "Rise Today". Promując wydawnictwo, grupa koncertowała na całym świecie i wydała DVD "Live from Amsterdam". W 2009 roku Myles Kennedy rozpoczął współpracę ze Slashem, a pozostali członkowie AB zaangażowali się w nową płytę i trasę Creed, nie rezygnując jednak z działalności w Alter Bridge. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów "AB III", po którym formacja przez 2 lata intensywnie koncertowała na Starym Kontynencie oraz Stanach i nagrała kolejne koncertowe DVD "Live at Wembley". W 2013 r. ukazał się ostatni w dorobku studyjny album, "Fortress".