Wardruna na jedynym koncercie w Polsce

Newsy
Wardruna na jedynym koncercie w Polsce

Metal Mind Productions oraz Iron Realm Productions zapraszają na jedyny koncert Wardruny w Polsce!

Wardruna, norweska grupa muzyczna założona przez Einara Selvika (ex-Gorgoroth), w listopadzie po raz pierwszy przyjedzie do Polski na koncert klubowy. Zespół, który ma na koncie dwa znakomite albumy i współtworzył soundtrack do serialu "Wikingowie", wykonuje muzykę folkową inspirowaną norweskim spirytyzmem i runami zapisanymi w najstarszej formie alfabetu runicznego. Koncert promować będzie nowy album studyjny Wardruny, który ma ukazać się w październiku tego roku.

13.11.2016
Łódź / Wytwórnia


Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Ceny biletów:
130 PLN - siedzące (płyta) - przedsprzedaż
150 PLN - siedzące (płyta) - w dniu koncertu

Bilety dostępne na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl; www.biletin.pl oraz w kasie klubu Wytwórnia.

Debiutancki album Wardruny "Runaljod - gap var Ginnunga" ukazał się w 2009 roku. Była to pierwsza część z planowanej trylogii "Runaljod", która jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Zespół, dowodzony przez Einara Selvika, w składzie którego znajduje się również wokalistka Lindy Fay Hella, komponuje i wykonuje utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty i pisząc teksty zarówno w języku norweskim jak i staronordyckim.

Drugi krążek "Runaljod - Yggdrasil" ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur - Steindór Andersen.

Trylogię "Runaljod" zamknie płyta "Ragnarok", którą zapowiedziano na październik 2016 roku.