Jake Bugg na koncercie w Polsce

Newsy
Jake Bugg na koncercie w Polsce

13 sierpnia w warszawskim Palladium wystąpi Jake Bugg, który będzie promować swój nadchodzący trzeci album. Będzie to pierwszy występ Anglika w naszym kraju.

"To przyszłość muzyki" - powiedział o twórczości Jake'a Bugga sam Noel Gallagher, a młodym muzykiem zachwycali się już m.in. Lily Allen, Elton John, Damon Albarn oraz muzycy Coldplay czy Snow Patrol. Przede wszystkim jednak ten 19-letni chłopak z gitarą podbił serca brytyjskiej publiczności. Jego wydana w październiku 2012 roku debiutancka płyta "Jake Bugg" od razu trafiła na pierwsze miejsce UK Album Chart. Wydaje się też, że od sensacyjnego debiutu Arctic Monkeys w 2005 roku, nie było na brytyjskiej scenie muzycznej nikogo, kto tak doskonale potrafiłby oddać nastroje młodego pokolenia.

Fenomen Jake'a polega jednak głównie na tym, że jego niezwykle szczere piosenki przemawiają nie tylko do nastolatków, ale też do ich rodziców. W swojej twórczości młody artysta składa swoisty hołd twórczości wszystkich wielkich z przeszłości - Dylanowi, The Beatles czy The Rolling Stones. "To jakby Dylan spotkał się z Arctic Monkeys" - mówi o muzyce Bugga Noel Gallagher. I chyba nie dałoby się znaleźć bardziej trafnego porównania.

Drugi album Jake'a Bugga ukazał się w 2013 i został wyprodukowany przez Ricka Rubina. Krążek "Shangri La" promowany był singlem "What Doesn't Kill You".

17 czerwca 2016 ukaże się trzecia płyta artysty, która będzie promowana trasą koncertową, w tym występem w Palladium. Z albumu "On My One" ujawniono dotąd dwie piosenki: utwór tytułowy oraz "Gimme The Love".

13 sierpnia 2016
Warszawa / Palladium, ul. Złota 9


Wejście: 19:00
Początek: 20:00

Cena biletów:
89 zł (przedsprzedaż)
100 zł (w dniu koncertu)

Bilety do kupienia na: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn