Lebowski wraca na scenę i wystąpi w Szczecinie

Newsy
Lebowski wraca na scenę i wystąpi w Szczecinie

21 miesięcy, tyle czasu minęło od ostatniego koncertu Lebowskiego. Dokładnie 1 czerwca 2014 roku zespół wystąpił w Bytomiu, razem z Collage oraz legendą polskiego rocka, SBB.

27 lutego 2016 roku Lebowski ponownie zabrzmi na żywo w klubie Free Blues Club w Szczecinie. Zespół, oprócz materiału z płyty "Cinematic", zapowiedział znane z poprzednich koncertów nowości oraz kilka absolutnych premier.

27 luty 2016
Szczecin / Free Blues Club, al. Powstańców Wielkopolskich 20


Bilety w cenie 20 zł (25 zł w dniu koncertu) są już dostępne w wybranych punktach: Salon muzyczny FAN, Sklep muzyczny ROCKMAN, Zamek Książąt Pomorskich, Agencja Turystyczna “Migacz Travel", Free Blues Club

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Lebowski to zespół, którego styl odbiorcy określają mianem “muzyki do nieistniejącego filmu". Wydany w 2010 r. debiutancki album “Cinematic", jest swoistym ukłonem w stronę wybitnych postaci polskiego kina, ilustrowanym muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej.

Pomimo braku wsparcia wielkich wytwórni płytowych i mass-mediów, zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę. Debiut spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i zagranicą, co przełożyło się na znakomity wynik sprzedaży płyty - ponad 6000 egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej.

Do pracy nad nową, drugą płytą, której premiera planowana jest na rok 2016 szczeciński kwartet zaprosił legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza - Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel “Goodbye My Joy" przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Koncerty grupy realizowane są w efektownej oprawie wizualnej, co czyni spotkania z zespołem niezapomnianymi zarówno w kameralnych warunkach klubowych i kinowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na “International Rock Conspiracy" w Berlinie czy “Ino-Rock Festival" w Inowrocławiu, gdzie Lebowski wystąpił u boku m.in. Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.

Lebowski to:
Marcin Grzegorczyk - gitary
Marcin Łuczaj - syntezatory
Marek Żak - bas
Krzysztof Pakuła - perkusja

www.lebowski.pl
Zdjęcie: Leszek Ogrodnik