Sting wraca do Polski

Newsy
Sting wraca do Polski

W wakacje przyszłego roku do Polski wróci Sting, by 2 sierpnia zagrać ekskluzywny koncert w Operze Leśnej w Sopocie - w jednym z najpiękniejszych i najbardziej magicznych obiektów koncertowych w Europie Centralnej.

Kompozytor, piosenkarz, aktor, autor i działacz społeczny - Sting urodził się w Newcastle (Anglia). Po przeprowadzce do Londynu, Sting, wraz ze Stewartem Copelandem i Andy Summersem w 1977 roku utworzyli The Police. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit, a w 2003 r. został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Od 1989 roku Sting wydał czternaście albumów solowych, otrzymał kolejne nagrody, m.in. 10 Grammy, 2 Brit, Złoty Glob, Emmy i trzy nominacje do Oskara. Jest także członkiem Songwriters Hall of Fame oraz został uhonorowany wyróżnieniem Kennedy Center Honors w grudniu 2014. W trakcie swojej kariery (łącznie solowej oraz jako członek The Police) sprzedał blisko 100 milionów albumów.

Inspiracje do ostatniego albumu zatytułowanego "The Last Ship" Sting czerpał ze wspomnień społeczności stoczniowej z Wallsend w północno-wschodniej części Anglii, w której artysta urodził się i wychował. W październiku 2014 na deskach Broadwayu zadebiutował spektakl o tym samym tytule, do którego Sting napisał muzykę i teksty.

Sting zagrał w ponad 15 filmach, jest autorem dwóch książek, w tym Broken Music (bestsellerowy życiorys według The New York Times). Udziela się również charytatywnie - razem z żoną Trudie Styler założył w 1989 roku Rainforest Fund w celu ochrony zarówno lasów deszczowych na świecie, jak i ich rdzennych mieszkańców.

2 sierpnia 2016
Opera Leśna w Sopocie


Bilety w cenach od 349 zł wejdą do sprzedaży od piątku od 10.00 na www.LiveNation.pl.

Członkowie fan clubu będą mieli wyjątkową szansę kupić bilet w przedsprzedaży rozpoczynającej się w środę (16 grudnia) o 10.00 i trwającej do czwartku (17 grudnia) do 10.00.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.