Body Count w Polsce - wygraj ostatni album!

Newsy
Body Count w Polsce - wygraj ostatni album!

Już 16 czerwca w warszawskim Parku Sowińskiego, w ramach imprezy Rock in Summer, wystąpi kultowa grupa Body Count. W naszym konkursie do wygrania ostatnie albumy zespołu.

Body Count to amerykańska grupa rapcore’owa, powstała w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice-T i Erniego C. Muzycy jako pierwsi połączyli inspiracje hip-hopowe, heavy metalowe i hard rockowe, wyprzedzając Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Linkin Park. Body Count to pełnowymiarowy zespół metalowy, dowodzony przez legendarnego rapera, dzięki któremu teksty i przekaz zyskują dodatkową moc. Kiedy w 2013 roku Ice-T ogłosił, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem - w środowisku muzycznym zawrzało. Temperaturę dodatkowo podniósł wielki powrót zespołu na scenę, na festiwalu Fun Fun Fun Fest. Album "Manslaughter" ukazał się w czerwcu 2014, wydany nakładem Sumerian Records.

Skład Body Count tworzą, oprócz Ice-T i Erniego C, Vincent Price, Ill Will i Juan Garcia.

Uwaga konkurs!

Mamy do wygrania trzy egzemplarze ostatniego albumu Body Count "Manslaughter". Odpowiedzi na pytanie prześlijcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Body Count. Wyniki ogłosimy w poniedziałek, 18 maja.

Refren jednego z utworów Ice-T, który znalazł się na "Manslaughter" został "pożyczony" przez Jaya-Z i wykorzystany na jego singlu. O jaki utwór chodzi?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy z odpowiedzi. Chodziło o utwór "99 Problems." Płyty otrzymują: Maciej Kaczmarczyk, Marcin Drozda, Maciej Kaczmarczyk. Gratulujemy!

W Amfiteatrze Parku Sowińskiego zobaczymy ponadto inną legendarną formację - Suicidal Tendencies. To legenda muzyki hardcore założona w 1981 roku w Kalifornii. Twórcą zespołu jest Mike Muir (znany również jako Cyco Miko), który do dziś pozostaje jedynym stałym członkiem formacji. Swoje pierwsze demo grupa zarejestrowała w roku 1982. Rok później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Frontier Records, której nakładem na rynek trafiła debiutancka płyta zatytułowana "Suicidal Tendencies". Kolejne płyty to "Join the Army" z klasycznym już dzisiaj nagraniem "War Inside My Head", "How Will I Laugh Tomorrow When I Can't Even Smile Today" (1988) i nagrane z Robertem Trujillo "Controlled by Hatred/Feel Like Shit...Déja Vu" (1989) "Lights...Camera...Revolution!" (1990), "The Art of Rebellion" (1992), "Still Cyco After All These Years" (1993) i "Suicidal for Life" (1994). Dyskografię zespołu zamyka album "13" wydany w 2013 roku. Na 2015 rok Suicidal Tendencies zaplanowali m.in. dużą trasę po Europie, w ramach której odwiedzą Polskę.

Skład warszawskiej odsłony Rock In Summer uzupełni poznańska grupa Hope, która doskonale łączy inspiracje hip-hopowe i metalowe i dała się już poznać publiczności w całym kraju licznymi występami. W ubiegłym roku debiutowali krążkiem "Da Best Of", który stanowi podsumowanie ich dotychczasowych dokonań.

16.06.2015
Warszawa / Amfiteatr w Parku Sowińskiego


wejście: 18:00,
początek: 19:00

Cena biletów:
130 zł przedsprzedaż
150 zł w dniu koncertu

Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn