Koncert Blind Guardian za miesiąc

Newsy
Koncert Blind Guardian za miesiąc

Przypominamy, że już za miesiąc Polskę ponownie odwiedzi formacja Blind Guardian. Koncert odbędzie 26 maja 2015 w Warszawie.

26 maja 2015 autorzy takich piosenek jak "The Bard’s Song" czy "Valhalla", w ramach promocji swojego najnowszego albumu, zagoszczą na deskach warszawskiego klubu Progresja Music Zone. Wydana na początku roku płyta “Beyond The Red Mirror" trafiła do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się płyt m.in. w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Na koncercie będzie można usłyszeć premierowe kompozycje, oraz najlepsze utwory z już 30-letniej kariery formacji.

Choć rolę supportu na trasie pełni izraelski Orphaned Land, w Polsce w tej roli wystąpi poznański zespół Sopor. Sopor ma na koncie album "Tajemna Moc", którego współproducentem jest Michał Jelonek. Mimo niedługiego stażu, zespół dorobił się już sporych osiągnięć, takich jak występ w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie(muzyka z płyty "Tajemna moc" współtworzy widowisko "Kolory Nadziei"), czy supportowaniem m.in Kruka czy Turbo.

26.05.2015
Progresja Music Zone / Warszawa, Fort Wola 22


otwarcie drzwi godz. 19:00

Ceny biletów:
130,00 zł (przedsprzedaż)
140,00 zł (w maju 2015)

Blind Guardian, założony w Krefeld w 1984 roku, to jeden z czołowych przedstawicieli niemieckiego power metalu. Ma na swoim koncie zasłużone dla gatunku albumy takie jak "Nightfall in Middle-Earth" czy "A Night at the Opera". Główną inspiracją zespołu jest twórczość autorów fantasy, m.in. J.R.R. Tolkiena czy George’a R.R. Martina. Chętnie sięgają też po starsze motywy jak mity arturiańskie, krucjaty i wojna trojańska.

Organizator: Agencja IDO.