Limp Bizkit w czerwcu w Polsce

Newsy
Limp Bizkit w czerwcu w Polsce

7 czerwca w krakowskiej Hali Wisły w ramach imprezy Rock In Summer wystąpi formacja Limp Bizkit.

Przypominamy, że będzie to druga odsłona cyklu Rock In Summer w tym roku - potwierdzony jest już występ formacji Body Count 16 czerwca w warszawskim Parku Sowińskiego.

Grupa Limp Bizkit została założona w 1994 roku przez charyzmatycznego Freda Dursta (wokal) oraz Sama Riversa (bass) i jego kuzyna Johna Otto (perkusja). Do aktualnego składu należy także Wes Borland (gitara), który do zespołu dołączył w roku 1995. Już pierwszy krążek formacji "Three Dollar Bill, Y'All" (1997), wyprodukowany przez producenta grupy Korn, pokrył się platyną. Jednak to drugie wydawnictwo zespołu stanowiło przełom w jego karierze. Album zatytułowany "Significant Other" (1999) zasłynął dzięki takim numerom jak "Nookie" czy "Break Stuff" i królował na listach przebojów.

Kolejne płyty Limp Bizkit to "Chocolate Starfish & The Hotdog Flavoured Water" (2000) oraz "Results May Vary" (2003). W latach 2006 - 2009 grupa przechodziła kryzys. Wes Borland opuścił szeregi Limp Bizkit aby skupić się na swoim projekcie, a wszelkie trasy koncertowe wstrzymano. Zespół wrócił do gry w 2009 roku i w pełnym składzie wystąpił w Szczecinie w ramach festiwalu Szczecin Rock Festiwal oraz w klubie Stodoła w Warszawie (2010). Szósty i zarazem ostatni jak dotychczas album grupy został wydany 28 czerwca 2011 pod tytułem "Gold Cobra". W pracach nad płytą wziął udział oryginalny skład zespołu.

W 2015 roku mija 20 lat obecności Limp Bizkit na scenie. Z tej okazji muzycy zaplanowali trasę koncertową po całym świecie. Potwierdzone są już m.in. występy w Ameryce Północnej, Południowej i w Rosji. Na początku stycznia zespół zapowiedział też nowe wydawnictwo - album jest już w finalnej fazie produkcyjnej i powinien ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.

7.06.2015
Kraków, Hala Wisły


Bilety wkrótce trafią do sprzedaży.

Bilety będą dostępne na stronach www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.