Szczegóły nowego albumu Negura Bunget

Newsy
Szczegóły nowego albumu Negura Bunget

Najnowszy album formacji Negura Bunget będzie nosić tytuł "Tau" i ukaże się w lutym 2015 r.

Następca "Virstele Pamintului" z 2010 roku będzie pierwszą płytą z nowym materiałem, która ukaże się pod szyldem wytwórni Lupus Lounge / Prophecy Productions. "Tau" to również pierwsza część cyklu"Transilvanian Trilogy", który pochodzący z Rumunii zespół określa jako "muzyczny i wizualny hołd dla ojczystego kraju". Pierwszą część trylogii poświęcono naturze, druga i trzecia będzie dotyczyć człowieka, tradycji i spraw duchowych.

Każdy z ośmiu utworów "Tau" reprezentuje jeden wyjątkowy element krajobrazu, z jego unikalną atmosferą, tajemniczą aurą i związanymi z nim legendami. Muzycznie zespół wciąż łączy surowy black metal z folkowymi elementami, tym razem jednak została do tego celu wykorzystana jeszcze większa ilość instrumentów. Na albumie, po raz pierwszy w historii Negura Bunget będzie można usłyszeć trąbkę i inne blaszane instrumenty dęte. Pojawią się również goście. W utworze "Impodobeala Timpului" partie gitary zarejestrował były gitarzysta Mayhem Rune Eriksen, a w "Tarim Vilhovnicesc" pojawił się wokalista Rotting Christ Sakis Tolis   

Premierę "Tau" zaplanowano na 27 lutego. Album ukaże się jako digipack CD oraz limitowany do 500 egzemplarzy gatefold LP (180 g. czarny winyl, z dodatkowym plakatem), na którym znajdzie się miks materiału, przygotowany specjalnie pod kątem winylowego wydania. Dla kolekcjonerów przygotowano wyjątkowe wydanie 2CD + DVD artbook, wyposażone w 72 stronicową książeczkę zawierającą grafiki i angielskie tłumaczenia tekstów. Na bonusowej płycie CD znajdą się dwa dodatkowe utwory, a na płycie DVD trzy teledyski i wywiad.

Lista utworów:
1. Nametenie
2. Izbucul Galbenei
3. La Hotaru Cu Cinci Culmi
4. Curgerea Muntelui
5. Tarim Vilhovnicesc
6. Impodobeala Timpului
7. Picur Viu Foc
8. Schimniceste

Bonus CD (artbook)
1. La Hotaru Cu Cinci Culmi (alternate version)
2. Impodobeala Timpului (alternate version)

Bonus DVD (artbook)
1. Nametenie (video clip)
2. Curgerea Muntelui (video clip)
3. Schimniceste (video clip)