Wspólny utwór Mariusza Dudy i Stevena Wilsona

Newsy
Wspólny utwór Mariusza Dudy i Stevena Wilsona

Znany z Riverside i Lunatic Soul Mariusz Duda oraz Steven Wilson z Porcupine Tree nagrali wspólnie utwór na cześć zmarłego fana obu muzyków.

Mówi Mariusz Duda: "Razem ze Stevenem Wilsonem - artystą, którego jak wiecie bardzo sobie cenię i szanuję, stworzyliśmy utwór na cześć jednego z naszych fanów. Alec Wildey, bo o nim mowa, fantastyczny młody człowiek, poeta i przede wszystkim ogromny fan muzyki Stevena i mojej, dowiedział się pod koniec ubiegłego roku, że umiera na raka. Jego wielkim marzeniem było usłyszenie nas razem w jednej kompozycji. Nie miał nic do stracenia. Napisał maila do Stevena, do mnie. Zgodziliśmy się bez dwóch zdań. Marzenie prawie się spełniło, niestety choroba była bezlitosna. Alec nie zdążył usłyszeć utworu, odszedł pod koniec sierpnia tego roku, w wieku zaledwie 26 lat."

Utwór "The Old Peace" jednak powstał i jest dostępny do pobrania na stronie Burning Shed. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone są na wsparcie miejsc, które pomagają chorym na chorobę nowotworową.

Mariusz Duda wydał niedawno kolejny album pod szyldem Lunatic Soul. Zbierająca rewelacyjne recenzje płyta "Walking on a Flashlight Beam" ukazała się w Polsce 6 października dzięki wytwórni Mystic Production. Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.