Richard Z. Kruspe: Rammstein nigdy się nie zakończy

Newsy
Richard Z. Kruspe: Rammstein nigdy się nie zakończy

W jednym z ostatnich wywiadów gitarzysta Richard Z. Kruspe przybliżył aktualny status Rammstein.

Wygląda na to, że fani Rammstein będą musieli jeszcze trochę poczekać na następcę albumu "Liebe ist für alle da" z 2009 roku. Na osłodę otrzymali składanki "Made in Germany 1995-2011" i "Videos 1995-2012", ale nic nie wskazuje, żeby kolejny krążek miał ukazać się w najbliższej przyszłości. Za to być może wkrótce światło dzienne ujrzą koncertowe wydawnictwa niemieckiego zespołu.

"Myślę, że Rammstein to jedno z tych zjawisk, które nigdy się nie zakończą" - powiedział Kruspe. "Charakterystyczne dla nich jest, że niosą ze sobą własną chemię, własną energię. Myślę, że nawet jeśli powiemy sobie, że to już koniec z Rammstein, to nigdy nie będzie koniec. Jeśli więc pytasz mnie, czy robimy coś razem w ten chwili, odpowiedź brzmi wzięliśmy sobie wolne. Spotkaliśmy się kilka miesięcy temu i po prostu rozmawialiśmy. Zawsze spotykamy się raz w roku, aby zobaczyć co u nas słychać. Postanowiliśmy, że w tym roku nie będziemy niczego robić a w przyszłym roku spotkamy się ponownie i zdecydujemy. Przygotowujemy jednak kilka rzeczy. Ukaże się koncertowe DVD, mamy też kolejne koncertowe DVD i jeszcze jedno... Mamy teraz tak dużo koncertowych DVD, że musimy poświęcić im trochę czasu."

"Dlatego w tej chwili każdy z nas zajmuje się swoimi sprawami. To bardzo ważne, ponieważ Rammstein zawsze był zespołem który potrzebował właściwego czasu, w którym słuchaliśmy się nawzajem i rozmawialiśmy o naszych potrzebach, o przerwach, które są potrzebne między albumami. Na szczęście, jedną z dobrych cech współczesnego muzycznego biznesu jest to, że nie ma dziś potrzeby wydawania co roku nowej płyty. Dlatego podoba mi się pomysł przerwy, ale myślę, że jeszcze wrócimy. Uwielbiam koncertować z Rammstein i jeśli ktoś zaprezentuje pomysł na kolejny album, nagramy go."

Richard Z. Kruspe nie spędza jednak czasu bezczynnie. 17 października ukaże się nowy album założonego przez niego zespołu Emigrate. Krążek będzie nosić tytuł "Silent So Long" i będzie zawierać materiał zmiksowany przez Bena Grosse (Marilyn Manson, Disturbed). Na płycie pojawią się goście, między innymi Lemmy Kilmister z Motorhead i Jonathan Davis z Korn.

Zdjęcie: Asia Kubicka