The National w Warszawie - informacje organizacyjne

Newsy
The National w Warszawie - informacje organizacyjne

Już 9 czerwca w warszawskim Amfiteatrze w Parku Sowińskiego wystąpi amerykańska legenda indierocka - grupa The National. W roli supportu zaprezentuje się St. Vincent.

Najważniejsze informacje dotyczące organizacji koncertu:

Otwarcie bram
Otwarcie bram Amfiteatru w Parku Sowińskiego nastąpi o godzinie 18.00. Czynne będą trzy wejścia. Przy wejściu nr 2 znajdować się będzie kasa biletowa, punkt informacyjny, punkt akredytacji oraz depozyt. Do tego wejścia powinny się kierować również osoby, które mają odebrać bilety na miejscu oraz osoby niepełnosprawne.

Koncert
O godzinie 19.00 na scenie pojawi się St Vincent. Godzinę później rozpocznie się koncert The National. Przewidywana godzina zakończenia imprezy - 22.00.

Parkingi przy Parku Sowińskiego
Najbliższe parkingi znajdują się przy Parku Sowińskiego, od strony ulicy Elekcyjnej oraz Wolskiej.

Zakup biletów w dniu koncertu
W dniu koncertu od godziny 16.00 na wejściu nr 2 do Amfiteatru będzie czynna kasa biletowa. Obsługiwać będzie ona jedynie transakcje gotówkowe, nie będzie możliwości płacenia kartą.
Bilet upoważnia do jednorazowego wejścia na teren koncertu.

Gastronomia
Na terenie parku Sowińskiego w pobliżu Amfiteatru działać będą punkty gastronomiczne, w których można będzie nabyć ciepłe i zimne przekąski oraz napoje.

Osoby niepełnosprawne
Osoby niepełnosprawne zapraszamy do wejścia nr 2. Miejsca przeznaczone na wózki zaznaczone są na mapce.

Czego nie można wnosić na koncert
Na teren imprezy nie można wnosić wszelkiego rodzaju broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, artykułów spożywczych, napoi, opakowań szklanych, środków odurzających lub substancji psychotropowych, aparatów fotograficznych i kamer

Aparaty fotograficzne
Na teren imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych oraz kamer. Osoby posiadające ww. sprzęt proszone będą o pozostawienie go w depozycie. Depozyt będzie płatny i bezzwrotny.

Punkty medyczne
Na terenie Amfiteatru będzie czynny punkt medyczny. Zlokalizowany będzie w pobliżu wejścia nr 3. Na terenie stacjonować będzie również karetka.

Gadżety
Podczas koncertu będzie przygotowane specjalne stoisko z oficjalnymi gadżetami związanymi z zespołem. Będzie można zakupić koszulki, plakaty oraz płyty.

The National
9 czerwca, Warszawa, Amfiteatr w Parku Sowińskiego

Bilety: 165 zł

Bilety dostępne na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.stodola.pl oraz w bileterach na terenie całego kraju

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

The National powstali w 1999 roku w mieście Cincinnati w stanie Ohio, obecnie rezydują na nowojorskim Brooklynie. Autorem tekstów zespołu, często określanych jako "mroczne i melancholijne", jest Matt Berninger - wokalista formacji. Resztę zespołu tworzą dwie pary braci: Aaron (gitara i klawisze) i Bryce Dessner (gitara) oraz Scott (gitara basowa) i Bryan Devendorf (perkusja).

Zespół zagra w Polce w ramach trasy promującej szóstą w 14-letniej karierze grupy, płytę "Trouble Will Find Me" tematycznie poświęconej zjawisku braku snu.

Pierwszą inspiracją dla nowych utworów była nowo narodzona córka gitarzysty Aarona Dessnera. Muzyk po powrocie z 22 miesięcznej trasy promującej poprzedni album "High Violet", przyznał, że obecność małego dziecka sprawiła, że popadł w stan, który sam określił "bezsennością i nieustającą czujnością". Zamykając się w zespołowym studiu na swoim podwórku, zaczął komponować melodie oddające jego przeżycia związane z tym nowym doświadczeniem.