Wygraj soundtrack z filmu Inside Llewyn Davis!

Newsy
Wygraj soundtrack z filmu Inside Llewyn Davis!

Znakomity soundtrack z filmu braci Coen "Inside Llewyn Davis" ("Co jest grane Davis?") jest nagrodą w naszym konkursie.

Główne role w dramacie braci Coen "Inside Llewyn Davis" kreują Justin Timberlake, Oscar Isaac, Carey Mulligan i John Goodman. Film otrzymał nagrodę Grand Prix na festiwalu w Cannes w 2013 roku. Produkcją ilustracji dźwiękowej obrazu zajął się legendarny muzyk i producent T-Bone Burnett, wielokrotny laureat Grammy, a także Oscara, wespół z Ethanem i Joelem Coenami. Burnett i Coenowie współpracowali już a po raz czwarty, a jedną z ich wcześniejszych wspólnych produkcji był soundtrack do "Bracie, gdzie jesteś?", który zdobył pięć nagród Grammy.

Obraz opowiada tydzień z życia amerykańskiego piosenkarza folkowego Dave'a van Ronka (w tej roli Oscar Isaac) z czasów narodzin sceny folkowej w nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village w 1961 roku. Jego muzyka, choć może nieco zapomniana i niezbyt popularna, miała ogromny wpływ na rzesze artystów. W tym tak wielkich, jak Bob Dylan. Skoro film opowiada historię muzyka, a stoją za nim Ethan i Joel Coen, nic dziwnego, że słychać w nim mnóstwo wspaniałych folkowych piosenek. Wykonują je wspomniani Justin Timberlake i Oscar Isaac, grający w filmie Marcus Mumford z uwielbianej na całym świecie grupy Mumford & Sons, a także występująca w "Inside Llewyn Davis" jego małżonka, znana aktorka Carey Mulligan. Na płycie znalazł się również utwór wykonywany przez samego Dave'a Van Ronka, a także niepublikowana wersja "Farewell" Boba Dylana, pochodząca z sesji albumu "The Times They Are A-Changin'".

Muzyka z filmu od razu została wysoko oceniona przez krytykę. "Muzyczne fragmenty są niesamowite" - napisał "Guardian". "Prawdziwą radość daje słuchanie muzyki, fantastycznie dobranej przez T-Bone Burnetta, zaśpiewanej przez występujących w filmie aktorów. Cudowny soundtrack" - zachwycał się recenzent "Variety".

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Konkurs:

Mamy do wygrania 4 egzemplarze albumu. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Davis. Odpowiedzi można przesyłać do wtorku (27.05) do 24:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Oscar Isaac, aktor odtwarzający główną rolę, gra w filmie na vintage'owej gitarze wybranej wspólnie z T-Bone Burnettem. O jaki model gitary chodzi?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Oscar Isaac grał w filmie na Gibsonie L1 z 1924 roku. Płyty otrzymują: Artur Krawczyk, Monika Bartosik, Małgorzata Szymborska i Olaf Tupik. Gratulujemy!