Wygraj Howl - debiutancki album Mighty Oaks

Newsy
Wygraj Howl - debiutancki album Mighty Oaks

Nagrodą w naszym konkursie jest debiutancka płyta międzynarodowego tria Mighty Oaks, zatytułowana "Howl".

Poczuć lepiej bez zażywania pigułek, coachów, medytacji, czekolady, i tym podobnych zabiegów? Tak, to da się zrobić. Wystarczy włączyć debiutancki krążek rezydującego w Berlinie międzynarodowego tria Mighty Oaks. Dźwiękowa pigułka w postaci albumu "Howl" jest w stanie każdemu poprawić nastrój.

Mighty Oaks to Amerykanin - Ian Hooper, Anglik - Craig Saunders i Włoch - Claudio Donzelli, którzy postanowili tworzyć w Berlinie. Razem muzykują od 2010 roku, a ponad wszystko ukochali muzykę indiefolkową i indiepopową. Inicjatorem współpracy był Ian, który pochodzi ze stanu Waszyngton, z mieściny nieopodal kolebki grunge'u, Seattle, a od 2008 roku mieszka w Niemczech, gdzie studiował. Gdy Ian poznał Craiga i Claudia, panowie zgodnie stwierdzili, że najlepszym miejscem dla rozwoju muzycznej kariery będzie Berlin.

Co ciekawe, Ian, absolwent stosunków międzynarodowych na uniwersytecie w Monachium, przez jakiś czas w stolicy Niemiec pracował w Bundestagu, jednej z izb niemieckiego parlamentu... Wcześniej staż odbył w partii SPD (socjaldemokraci), a konkretnie w biurze deputowanego zajmującego się energią odnawialną. Dzięki temu miał okazję poznać Berlin, w którym z miejsca się zakochał oraz Hamburg, gdzie spotkał Craiga i Claudia.

Trio specjalizuje się w pięknych, melodyjnych piosenkach, w których pop i folk spotykają się z muzyką niezależną. Są to w dużej mierze nagrania mocno akustycznie, zaś w klimacie radosne, optymistyczne, podnoszące na duchu. Właśnie takie wypełniły pierwsze oficjalne studyjne wydawnictwo Mighty Oaks, EP-kę "Just One Day", wydaną latem 2013. Po licznych koncertach, na których dzielili scenę między innymi z Chvrches, Dry The River i Kings Of Leon panowie przystąpili do pracy nad debiutancką płytą.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Konkurs:

Mamy do wygrania 5 egzemplarzy albumu "Howl". Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Oaks. Odpowiedzi można przesyłać do poniedziałku (12.05) do 24:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

W jakim mieście poznali się muzycy Mighty Oaks?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Muzycy Mighty Oaks spotkali się w Hamburgu. Płyty otrzymują: Patryk Turski, Michał Uflewski, Rafał Cichos, Damian Brodalka i Kacper Połowińczak.