Don't Panic, It's Retro, czyli Blood Ceremony w Warszawie

Newsy
Don't Panic, It's Retro, czyli Blood Ceremony w Warszawie

Już 13 maja w warszawskiej Progresji, pod szyldem Don't Panic, It's Retro, wystąpią formacje Blood Ceremony, Spiders i Octopussy.

Ceremony Booking prezentuje retro-rockowy sabat: mini-festiwal Don't Panic, It's Retro, na którym zagrają Blood Ceremony i Spiders - dwie ekipy, którym przewodzą prawdziwe rockowe czarownice przybyłe na muzycznych miotłach prosto z lat '60, oraz polska odpowiedź na Clutch, czyli trójmiejskie Octopussy. Koncert odbędzie się 13 maja 2014 roku w warszawskim klubie Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22).

Blood Ceremony powstało w 2006 r. w Toronto. Zespół zadebiutował dwa lata później albumem "Blood Ceremony", wydanym w legendarnej wytwórni Rise Above. Za ich rozpoznawalne, psychodeliczne doom-metalowo-rockowe brzmienie odpowiadają frontmenka i flecistka Alia O'Brien, wiedźma o indiańskich korzeniach, oraz lider i gitarzysta Sean Kennedy. Grupa często porównywana jest do klasyków rocka i nazywana "demonicznym Jethro Tull", czy też "folkowym Black Sabbath". Blood Ceremony brzmi jak soundtrack do okultystycznego rytuału rodem z klasycznego, europejskiego horroru z lat '70. Niepowtarzalny klimat muzyczny tworzą psychodeliczne, doomowe i sabbathowskie riffy, folkowe melodie oraz świadome, vintage’owe brzmienie, którego nie da się podrobić. Nieodzowną częścią koncertów grupy są improwizacje. Wygrywane na flecie solówki Alii nawiązują stylem do gry Iana Andersona z Jethro Tull. Na koncercie w Warszawie Blood Ceremony promować będzie swój najnowszy, trzeci w ich dorobku, album "The Eldritch Dark" z 2013 r.

Spiders powstało w 2010 roku w Göteborgu. To jeden z tych zespołów podróżujących ścieżką oldschoolowego podszytego bluesem hardrocka i heavy metalu, wyznaczoną przez takie zespoły jak Led Zeppelin, Black Sabbath, Creedence Clearwater Revival i kontynuowanej przez gwiazdy retro-rocka jak Graveyard, Troubled Horse, czy Horisont. Twórczość Spiders to mieszanka vintage’owego brzmienia, rockandrollowo-hardrockowych, skręcających w stronę NWOBHM riffów oraz melodii przywodzących na myśli Thin Lizzy, czy Motorhead. Zespół ma na koncie jeden pełny album "Flash Point" (2012), cztery siedmiocalowe single i dwie 10".

Octopussy to trójmiejski zespół rockowy łączący brzmienia rock’n’roll, stonera i bluesa. Pięciu chłopaków zainspirowanych tytułem filmu o Jamesie Bondzie stworzyło grupę, w której odbijają się echa klimatu pustynnych terenów południa USA. W ich muzyce nie ma jednoznacznego przekazu, liczy się melodia i rock’n’roll. W składzie występują muzycy znani, m. in. z Blindead oraz Ampacity. Zespół ma na swoim koncie debiutancki album z 2013 r.

Na koncercie, z powodu choroby jednego z muzyków, nie wystąpi zapowiadany wcześniej Blues Pills.

13.05.2014
Progresja Music Zone / Warszawa


Ceny biletów:
50 zł (przedsprzedaż),
60 zł (w dniu koncertu)

do nabycia: eventim.pl oraz na stronach organizatora http://ceremonybooking.8merch.com/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/728260730541474/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.