Howl - album Mighty Oaks w sklepach

Newsy
Howl - album Mighty Oaks w sklepach

15 kwietnia na półki sklepowe trafiła debiutancka płyta tria Mighty Oaks, zatytułowana "Howl".

Poczuć lepiej bez zażywania pigułek, coachów, medytacji, czekolady, i tym podobnych zabiegów? Tak, to da się zrobić. Wystarczy włączyć debiutancki krążek rezydującego w Berlinie międzynarodowego tria Mighty Oaks. Dźwiękowa pigułka w postaci albumu "Howl" jest w stanie każdemu poprawić nastrój.

Mighty Oaks to Amerykanin - Ian Hooper, Anglik - Craig Saunders i Włoch - Claudio Donzelli, którzy postanowili tworzyć w Berlinie. Razem muzykują od 2010 roku, a ponad wszystko ukochali muzykę indiefolkową i indiepopową. Inicjatorem współpracy był Ian, który pochodzi ze stanu Waszyngton, z mieściny nieopodal kolebki grunge'u, Seattle, a od 2008 roku mieszka w Niemczech, gdzie studiował. Craiga i Claudia poznał w Hamburgu, a potem panowie zgodnie stwierdzili, że najlepszym miejscem dla rozwoju muzycznej kariery będzie Berlin.

Co ciekawe, Ian, absolwent stosunków międzynarodowych na uniwersytecie w Monachium, przez jakiś czas w stolicy Niemiec pracował w Bundestagu, jednej z izb niemieckiego parlamentu... Wcześniej staż odbył w partii SPD (socjaldemokraci), a konkretnie w biurze deputowanego zajmującego się energią odnawialną. Dzięki temu miał okazję poznać Berlin, w którym z miejsca się zakochał oraz Hamburg, gdzie spotkał Craiga i Claudia.

Trio specjalizuje się w pięknych, melodyjnych piosenkach, w których pop i folk spotykają się z muzyką niezależną. Są to w dużej mierze nagrania mocno akustycznie, zaś w klimacie radosne, optymistyczne, podnoszące na duchu. Właśnie takie wypełniły pierwsze oficjalne studyjne wydawnictwo Mighty Oaks, EP-kę "Just One Day", wydaną latem 2013. Po licznych koncertach, na których dzielili scenę między innymi z Chvrches, Dry The River i Kings Of Leon panowie przystąpili do pracy nad debiutancką płytą.

Pierwszym zwiastunem krążka "Howl" jest niezwykle chwytliwa, wesoła, melodyjna piosenka "Brother". Powstał do niej wideoklip, który można obejrzeć na kanale zespołu w serwisie YouTube.

"Numer opowiada o przyjaźni. Jest nostalgiczną refleksją o różnych etapach życia. Na każdym z nich warto mieć kogoś, na kim zawsze można polegać i kto zrobi dla ciebie wszystko" - tłumaczy przesłanie tekstu jego autor, Ian Hooper.

Zespół wystąpi w Polsce 28 kwietnia w Skwerze - filii warszawskiej Fabryki Trzciny.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.