Ruszyła sprzedaż biletów na krakowski koncert Anthrax

Newsy
Ruszyła sprzedaż biletów na krakowski koncert Anthrax

Gotowi na klubowy gig Anthrax? Długo oczekiwany klubowy koncert nowojorczyków odbędzie się 2 czerwca w klubie "Fabryka". Tymczasem ruszyła sprzedaż biletów kolekcjonerskich.

Bilety kolekcjonerskie już można zamawiać pod tym linkiem.

Kiedy przychodzi do wskazania największych zespołów thrashmetalowych, ta nazwa zawsze musi paść. Metallica, Slayer, Megadeth i właśnie oni - Anthrax, wynieśli ten gatunek na szczyty, nagrali mnóstwo klasycznych dla thrashu numerów i płyt, stworzyli swój własny, rozpoznawalny styl. Mają tyle samo lat, co Metallica, ale powstali na drugim końcu USA, w Nowym Jorku.

Początki w grupie pamięta tylko jej główna postać, gitarzysta Scott Ian. Złotych czasów thrashu z obecnych członków Anthrax doświadczyli też Joey Belladonna, Frank Bello i Charlie Benante, których staż w zespole jest niewiele krótszy od lidera. W składzie: Ian, Belladonna, Bello, Benante i z Danem Spitzem na gitarze prowadzącej, kapela nagrała legendarne płyty - "Spreading The Disease", "Among The Living", "State Of Euphoria" oraz "Persistence Of Time".

Trzy ostatnie pokryły się złotem w USA (łącznie na świecie zespół sprzedał ponad 15 mln nośników). Nową jakość wniósł John Bush, kapitalny wokalista, który zastąpił Joeya w 1992 roku i współpracował z Anthrax przez kolejnych 13 lat.

Anthrax wciąż promuje album "Worship Music" z 2011 roku, który zebrał entuzjastyczne recenzje. Z muzyków, którzy wzięli udział w jego rejestracji, nie ma już w składzie formacji Roba Caggiano. Zastąpił go znany z Shadows Fall gitarzysta Jonathan Donais. Z nim Anthrax zaprezentuje się po raz kolejny w Polsce, tym razem w klubie. Formacja znana jest z tego, że równie dobrze wypada na wielkiej festiwalowej scenie, jak i na klubowej.

2.6.2014
Kraków / Fabryka, ul. Zabłocie 23

Bilety:
90 zł (przedsprzedaż),
100 zł (w dniu koncertu)

Bilety kolekcjonerskie już do nabycia na stronie.

Bilety systemowe dostępne w bileteriach sieci Ticketpro, Eventim oraz Biletin.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.