Alice in Chains, Anthrax i Kvelertak na Sonisphere 2014

Newsy
Alice in Chains, Anthrax i Kvelertak na Sonisphere 2014

Do Metalliki - headlinera tegorocznej odsłony Sonisphere 2014, która odbędzie się 11 lipca na Stadionie Narodowym dołączają kolejne zespoły: Alice in Chains, Anthrax i Kvelertak.

Alice In Chains była pierwszą w latach '90 grupą z Seattle, która zdobyła globalną popularność. Wpływ formacji, która sprzedała na całym świecie ponad 25 milionów płyt, na rocka i muzykę metalową jest bezsporny. Po przerwie zespół wrócił w 2009 roku ze dobrze przyjętym albumem "Black Gives Way To Blue", a w 2013 r. ich najnowszy krążek "The Devil Put Dinosaurs Here" zyskał ogromne uznanie krytyków na całym świecie.

Wokalista i gitarzysta William DuVall komentuje: "Jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy ponownie grać na Sonisphere, szczególnie w tym roku z naszymi długoletnimi przyjaciółmi z Metallilki. Będzie to niezła jazda dla każdego -  zarówno na scenie i poza nią"

Anthrax z Nowego Jorku, utworzony w 1981 roku przez gitarzystów, Scotta Iana i Danny'ego Lilkera, wydał dziesięć albumów studyjnych, których sprzedaż przekroczyła 10 milionów egzemplarzy. Dziś formacja zaliczana jest do grona najważniejszych zespołów w historii thrash metalu o czym świadczą choćby koncerrty w ramach Big4 u boku Metalliki, Slayera i Megadeth.

Pochodzący z Norwegii Kvelertak swoim debiutanckim albumem z 2010 roku wywołał niemałą sensację. Ich unikalna mieszanka punka i black metalu podana z rock'n'rollową energią przyciągnęła uwagę krytyki i słuchaczy. Płyta spędziła 30 tygodni na norweskiej liście przebojów, a zespół zjeździł świat w towarzystwie największych gwiazd undergroundowej sceny. Drugi krążek Kvelertak “Meir", który ukazał się w marcu 2013 roku znalazł się na szczycie listy przebojów w ojczyźnie muzyków i umocnił status formacji. W ramach jego promocji kapela zagrał blisko sto koncertów na całym świecie.

11 lipca 2014
Stadion Narodowy, Warszawa

Ceny biletów:

Trybuny V&C - 448.00
Trybuny D (miejsca nienumerowane) - 328.00
Trybuny G (miejsca nienumerowane) - 198.00
Golden Circle Eearly Entrance* - 452.00
Golden Circle - 350.00
General Admission - 250.00
Niepełnosprawni - 198.00

*golden circle early entrance:
To oferta dla prawdziwych fanów! Bilet GC EE daje Ci możliwość wcześniejszego wejścia na teren imprezy poprzez specjalnie wydzieloną bramkę. Oferta dostępna tylko w sprzedaży internetowej. Do posiadaczy biletów EE, szczegóły wyślemy mailem.

Bilety dostępne na: www.LiveNation.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Sonisphere Festival 2014.