Antigama za tydzień w Progresji

Newsy
Antigama za tydzień w Progresji

Dokładnie za tydzień, 4 października w warszawskim klubie Progresja wystąpi formacje Antigama, Lostbone oraz Feto In Fetus.

Antigama tworzy awangardowy grindcore od 2000 roku. Grupa założona przez gitarzystę Sebastiana Rokickiego (Different State, Garden Of Worm) oraz perkusistę Krzysztofa Bentkowskiego (Sparagmos, Damnable) wydała w 2002 roku pierwszy album “Intellect Made Us Blind" z wokalistą Łukaszem Myszkowskim (Sparagmos) i basistą Maciejem Morusiem (Starzy Singers, Mały Szu). Następne lata przyniosły cztery kolejne regularne albumy (“Discomfort" - 2004, “Zeroland" - 2005, “Resonance" - 2007 i “Warning" - 2009) oraz kilkanaście mniejszych wydawnictw (single, splity, kompilacje). W 2006 roku zespół podpisał kontrakt płytowy z amerykańską wytwórnią Relapse Records. Antigama wielokrotnie występowała na scenach Europy, a w 2009 roku odbyła pierwszą trasę koncertową po USA, obejmującą występ na jednym z największych amerykańskich festiwali muzyki ekstremalnej Maryland Deathfest. Zespół współpracuje również z reżyserem teatralnym Marcinem Liberem, czego efektem był udział w sztuce “Spring Of Death" i siedem występów w Muzeum Powstania Warszawskiego w przedstawieniu “Zawiadamiamy Was, że Żyjemy". W 2012 roku nagrała EP’kę “Stop The Chaos", a w 2013 szósty album “Meteor".

Lostbone to koncertowy żywioł czerpiący z najbardziej energetycznych odmian metalu jak: thrash, death i hardcore. Grupa powstała w 2005 roku i ma już na koncie trzy albumy, kilka mniejszych wydawnictw i niezliczone koncerty zarówno jako headliner, jak i u boku znanych nazw jak Motorhead, Gojira, Soilwork, Coal Chamber, Cavalera Conspiracy, Kat, Decapitated, My Riot czy Six Feet Under. Obecnie zespół promuje album “Ominous" wydany w Polsce w 2012 oraz na całym świecie w 2013 roku, poprzez wytwórnię Fonografika. “Ominous" został bardzo pozytywnie przyjęty zarówno wśród fanów jak i krytyków.

Feto In Fetus to zespół wywodzący się z trzech warmińsko-mazurskich miast (Ostróda/Morąg/Orneta). Początki grupy sięgają sierpnia 2004. Zespół uczestniczył w dwóch tribute albumach “The Darkside Of The Blues - Danzig" oraz “Tribute To Grossmember - Memory Of Jerzy Róziewicz(1975-2002)". Debiut “Far From The Truth" miał premierę w lipcu 2008, wydany został przez RedRum666. W 2010 roku ukazał się również 3-way split “The Strange Case Of The Missing Corpse" wydane przez niemiecką Angel Aids Records. Na splicie obok Feto In Fetus można usłyszeć dwie polskie grindcorowe grupy: Norylsk oraz Fulcrum. W 2012 polska BlackTeamMedia wydała EP’kę “Mortuary", jako mini CD, limitowany do 100 sztuk. Drugi duży album “Condemned To The Torture" ukazał się w lipcu 2013 (BlackTeamMedia/GreenLungs Records).

4.10.2013
Progresja / Warszawa, Kaliskiego 15A
Otwarcie bram: 18:00
Start: 19:00

Bilety:
20 zł (przedsprzedaż)
30 zł (w dniu koncertu)