Desert Carnival we Wrocławiu

Newsy
Desert Carnival we Wrocławiu

Już 23 marca we wrocławskim klubie Alive odbędzie się trzecia edycja imprezy Desert Carnival.

Zagrają: Major Kong, Dopelord oraz 71TONMAN.

Organizatorzy serii koncertów spod znaku Desert Carnival nie próżnują. Kilka tygodni po drugiej edycji Pustynnego Karnawału organizują kolejną. - "Wszystko to z powodu naprawdę dużego zainteresowania tematem. Dostajemy bardzo dużo e-maili i propozycji zarówno od kapel, jak i samych fanów ciężkich brzmień, które tylko nas dodatkowo nakręcają" - powiedział Irek Zasadni, jeden z organizatorów. "Wiedzieliśmy, iż jest to nisza, dlatego postanowiliśmy ją zapełnić, tak spore zainteresowanie jest jednak dla nas pewnego rodzaju zaskoczeniem" - wtóruje Adrian Kowalczyk.

Tym razem przed wrocławską publiką zaprezentują się dwie lubelskie kapele: Major Kong oraz Dopelord, a także miejscowy 71TONMAN znany z pierwszej edycji DC. Zespół preferuje mocny, sludgowo-doom’owy metal i obecnie pracuje nad swoim pierwszym materiałem.

Major Kong
to mieszanka ciężkich riff’ów i swobodnego jammowania w wersji instrumentalnej. Dorobek płytowy formacji to wydana w 2011 EP-ka "Orogenesis" i o rok młodszy album "Doom for the Black Sun". Dopelord, który w ubiegłym roku wydał debiutancki krążek "Magick Rites" to z kolei barbarzyńskie riffy, rozkręcone na maksa fuzzy i piwniczne pogłosy.

Na nabywców wejściówek na Desert Carnival vol. III w przedsprzedaży czekają promocje (między innymi darmowe bilety) oraz unikatowe suweniry, które obowiązują tylko do czasu zamknięcia internetowego portalu biletowego (21 marca). Tradycyjnie podczas występów funkcjonować będzie sklepik DC z koncertowymi gadżetami, na przykład specjalną edycją kufli.

23.03.2013
Wrocław, Klub Alive, ul. Kolejowa 12 (nasyp kolejowy)

Godzina: 19:05;

Ceny biletów:
10 zł (przedsprzedaż)
15 zł (w dniu koncertu)

dostępne: w klubie Alive i na stronie www.desertcarnival.pl

http://www.facebook.com/desertcarnival

Więcej na: www.desertcarnival.pl, www.facebook.com/desertcarnival.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.