Desertfest 2013 - kolejne kapele

Newsy
Desertfest 2013 - kolejne kapele

Samsara Blues Experiment i Orchid wśród zespołów, które dołączyły do line-upu Desertfest 2013.

Berlińczycy z Samsara Blues Experiment to z pewnością jeden z najlepszych koncertowo zespołów łączących psychodeliczno-doomowo-stonerowo-hardrockowe dźwięki. Można się było o tym przekonać także w Polsce. ich drugi album "Revelation & Mystery" okazał się jednym z najlepszych krążków w tej stylistyce wydanych w 2011 roku. Długie muzyczne odjazdy, doskonały flow i mocny podkład dwóch gitar. Warto zobaczyć ten zespół w akcji.

Kolejną ekipą, którą zobaczymy na Desertfest jest szwedzki Blues Pills, sięgający inspiracjami do blues-rocka z lat '70. Ich debiutancka Epka "Bliss", wydana w ubiegłym roku, nie pozostawia wątpliwości, że warto sprawdzić koncertową formę tego kwartetu z uroczą Elin Larsson za mikrofonem.

Amerykański Orchid, stacjonujący w San Francisco wywołuje przyspieszone bicie serca u wszystkich miłośników mięsistego riffu i brzmienia opartego na najlepszych wzorcach opatentowanych przez Black Sabbath. Ich sposób na doomowe granie można usłyszeć na wydanych Epkach oraz debiutanckim albumie “Capricorn". W ubiegłym roku zespół podpisał papiery z niemieckim Nuclear Blast i wiosną wyruszy we wspólną trasę z drugim podopiecznym wytwórni - Witchcraft, który będzie jedną z gwiazd Desertfestu.

Przypomnijmy, że w ramach Desertfest 2013, na scenie klubu Astra Kulturhaus wystąpią również: Unida, Dozer, Naam, Yawning Man, Fatso Jetson, Pentagram, Lonely Kamel, Lowrider, Gentlemans Pistols, Belzebong, Kadavar, Radio Moscow, The Shrine, Lecherous Gaze, Danava, Witchcraft, Cough, Witch Mountain, Alunah.

W sumie zagra ponad 30 zespołów, kolejne nazwy zostaną ujawnione wkrótce.

Druga odsłona odbywającego się w stolicy Niemiec festiwalu prezentującego wszelkie odmiany rocka, stonera, doomu i psychodelii ponownie będzie miała miejsce na dwóch scenach klubu Astra. Desertfest 2013 rozpocznie się 25 kwietnia i potrwa trzy dni.

3-dniowych bilety są już w sprzedaży w cenie 82,50 Euro. Karnety można nabyć TUTAJ.

Desertfest 2013
25-27. 04. 2013


Astra Kulturhaus
Revalerstrasse 99
10245 Berlin (x-berg/f-Hain)

www.desertfest.de

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka