Desertfest 2013 - trzeci headliner i kolejne zespoły

Newsy
Desertfest 2013 - trzeci headliner i kolejne zespoły

Trzecim headlinerem kwietniowego festiwalu Desertfest będzie jedna z największych gwiazd vintage rocka - szwedzki Witchcraft.

Witchcraft wystąpi ostatniego dnia festiwalu 27 kwietnia. Formacja założona przez Magnusa Pelandera w 2000 r. od początku pozostawała pod silnym wpływem klasycznego brzmienia Pentagram (tę legendarną formację również zobaczymy na Desertfest). Te inspiracje słychać było wyraźnie na debiutanckim albumie Szwedów, zatytułowanym po prostu "Witchcraft" (2004). Kolejne znakomite krążki, wydane dla kultowej wytwórni Rise Above, "Firewood" (2005) oraz "The Alchemist" (2007) ugruntowały pozycję formacji jako jednego z najważniejszych przedstawicieli klasycznego rocka.

Po premierze trzeciej płyty kapela zamilkła na kilka lat, ale powróciła w ubiegłym roku wraz z wydanym przez Nuclear Blast czwartym krążkiem "Legend". Nowy materiał przyniósł nieco nowocześniejsze dźwięki, ale - jak powiedział Ola Henriksson w wywiadzie dla Gitarzysty - "Zależało nam na tym, by nowy album był cięższy, niż wcześniejsze. Nagraliśmy trzy krążki, wyróżniające się tym “autentycznym" soundem lat '60 i '70 i, szczerze mówiąc, uznaliśmy, że powtarzanie tego schematu byłoby potwornie nudne." O koncertowej formie Szwedów będziemy mogli przekonać się już w kwietniu.

Nowymi nazwami w line-upie są również amerykańskie formacje Lecherous Gaze i Danava.

Danava powstała w 2003 roku w Portland i zarejestrowała trzy albumy: "Danava" (2006), "UnonoU" (2008) oraz "Hemisphere Of Shadows" (2011), obracające się w okołorockowym klimacie z wyraźnym wpływem legend gatunku z lat '60 i '70.

Lecherous Gaze powstał 12 lat temu, ale aż do ubiegłego roku miał na koncie jedynie Epkę. W 2012 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album “On The Skids", będący mieszanką punkowej postawy i heavy rockowych riffów.

Przypomnijmy, że w ramach Desertfest 2013, na scenie klubu Astra Kulturhaus wystąpią również: Unida, Dozer, Naam, Yawning Man, Fatso Jetson, Pentagram, Lonely Kamel, Lowrider, Gentlemans Pistols, Belzebong, Kadavar, Radio Moscow, The Shrine.

W sumie zagra ponad 30 zespołów, kolejne nazwy zostaną ujawnione wkrótce.

Druga odsłona odbywającego się w stolicy Niemiec festiwalu prezentującego wszelkie odmiany rocka, stonera, doomu i psychodelii ponownie będzie miała miejsce na dwóch scenach klubu Astra. Desertfest 2013 rozpocznie się 25 kwietnia i potrwa trzy dni.

3-dniowych bilety są już w sprzedaży w cenie 82,50 Euro. Karnety można nabyć TUTAJ.

Desertfest 2013
25-27. 04. 2013


Astra Kulturhaus
Revalerstrasse 99
10245 Berlin (x-berg/f-Hain)

www.desertfest.de

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.