Klasz Ov The Sejtans Vol. 8

Newsy
Klasz Ov The Sejtans Vol. 8

Już 1 grudnia w warszawskiej Progresji odbędzie się ósma edycja imprezy Klasz Ov The Sejtans Vol. 8, której gospodarzem jest formacja Leash Eye.

Koncerty organizowane pod szyldem Klasz Ov The Sejtans wpisały się już na stałe w krajobraz sceny rockowo-metalowej w Warszawie. Aktualnie przygotowujemy się do ósmej już odsłony tej imprezy, która z roku na rok jest organizowana z większym rozmachem. Jak dotąd podczas kolejnych edycji wystąpiło wiele interesujących kapel ze ścisłej czołówki warszawskiego undergroundu, wspieranych przez zespoły mające już na swoim koncie oficjalne wydawnictwa, jak Rootwater, Naamah, So I Scream, Lostbone, Testor, Leash Eye czy legendarny Proletaryat. Koncerty zawsze stały na bardzo wysokim poziomie muzycznym, czego dowodem była entuzjastycznie reagująca publiczność oraz liczne bardzo pozytywne relacje w serwisach oraz forach internetowych.

W tym roku oprócz Leash Eye, który jest gospodarzem koncertu, scenę będą dzielić między sobą uznane w całym kraju kapele z Warszawy: Venflon, Scream Maker oraz Taliban Money Soldiers. Każdy z zespołów, zgodnie z ideą imprezy, reprezentuje inna odmianę ciężkiego rocka.

1.12.2012
Klub Progresja, Warszawa

otwarcie bram: 18:00
start: 19:00

Bilety
20 zł (przedsprzedaż)
25 zł (w dniu koncertu)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Leash Eye to połączenie melodyjności hard rocka z lat 70. oraz ciężkich i mięsistych gitarowych brzmień, okraszonych energetycznymi wokalizami oraz brzmieniami hammondowymi. Ósma edycja Klasz Ov The Sejtans będzie dla zespołu doskonałą okazją do świętowania kolejnego udanego roku - m.in. występy przed Judas Priest, Nazareth, Soulfly oraz reprezentacja Polski w finale prestiżowego konkursu zorganizowanego na całym świecie przez Hard Rock Cafe USA. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest płyta "V.I.D.I." wydana przez Metal Mind Productions w 2011 roku.

Venflon to energia metalu i melodia grunge'u. To kolejny już band, który dostrzega potencjał korzeni muzyki rockowo-metalowej i łączy nowoczesność z tradycją. Zespół wielokrotnie pojawiał się w radiu i telewizji, a ich największe osiągnięcia to: występ na głównej scenie Hunterfestu 2007; udział w prestiżowym projekcie "Rhythm Of Football" szwajcarskiej rozgłośni Radio11, do którego zostali zaproszeni przez partnera akcji radiową Trójkę; dojście do finału antyradiowego konkursu kapel Antyfest w 2009 roku; koncerty na żywo na antenach Radia Dla Ciebie i Antyradia oraz występ w półfinale "Must Be The Music". Ponadto Venflon został oficjalnym partnerem akcji "Poland Loves System Of A Down" i nagrał cover utworu "Boom", zilustrowany klipem, na którym polscy fani zapraszają SOAD do naszego kraju.

Scream Maker, to chemicznie czysty heavy metal. Jeśli Waszym sercom bliskie są nuty wyśpiewywane przez Dio, bądź te wygrywane przez gitarzystów Iron Maiden, czy Judas Priest, Scream Maker niechybnie znajdzie się na Waszej playliście! Na tradycyjny heavy metal wciąż jest miejsce. W dobie muzyki tworzonej tylko po to, by wykazać się pseudo-oryginalnością, zespół stawia na finezyjne, choć jednocześnie klasyczne kompozycje i niezapomniane melodie. Dobrą energia, radość i moc to znaki rozpoznawcze, które ujawniają się szczególnie mocno w trakcie koncertów. Są laureatami tegorocznej edycji Antyfestu.

Taliban Monkey Soldiers tworzą muzycy znani z takich formacji, jak Unquadium, Lostbone, czy Blindfolded. Zespół powstał latem 2010 roku, w październiku odbył się pierwszy koncert w warszawskim klubie Radio Luxemburg, gdzie zostali ciepło przyjęci przez publiczność. Od tamtej pory zespół może poszczycić się nagranym latem 2011 roku debiutanckim krążkiem, zagraniem masy koncertów oraz zajęciem III miejsca na tegorocznej Górze Rocka, znanym festiwalu muzycznym. Muzyka TMS to połączenie różnych gatunków takich jak metal, stoner rock, a nawet elementów hardcore czy death metalu.