Lento w Warszawie - bilety w sprzedaży

Newsy
Lento w Warszawie - bilety w sprzedaży

Do sprzedaży trafiły bilety kolekcjonerskie na koncert włoskiej formacji Lento, która 17 października ponownie odwiedzi Warszawę.

Bilety kolekcjonerskie w cenie 25 złotych można kupić w TicketClub Polska w Traffic Clubie (Warszawa, ul. Bracka 25).
Od sierpnia prowadzona jest natomiast sprzedaż wejściówek online (www.bilety24.pl/events/view/id/3809/LENTOFORMAMERKABAH17102012WARSZAW) oraz w Klubie Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22).

Lento powstało w 2004 roku jako kwartet, a od 2005 roku liczy pięciu członków. Grupa inspirując się takimi zespołami jak Neurosis, Godspeed You! Black Emperor i Swans szybko wypracowała swój charakterystyczny styl. Ciężkie riffy nisko strojonych gitar i apokaliptyczne wolne tempa - to wizytówka Lento. Podstawę stanowi post-metal, do którego zespół włącza elementy ambientu, doom metalu i hardcore'a.

Kapela ma na swoim koncie cztery wydawnictwa: EP-kę "Painting The Hangers" (2004), płyty "Earthen" (2007) i "Icon" (2011) oraz wspólny album z Ufomammut - "Supernaturals: Record One" (2007). Lento szykuje się do wydania trzeciego długogrającego krążka. Płyta "Anxiety, Despair, Languish" będzie miała premierę 26 października.

W ubiegłym roku grupa wystąpiła w Polsce na dwóch koncertach. W kwietniu zagrała w Bolesławcu, a w październiku w Warszawie. W 2009 roku Lento pojawiło się we Wrocławiu na Asymmetry Festival.


W roli supportu wystąpią warszawskie formacje: Forma i Merkabah.

Forma została założona w 2004 roku przez trzech studentów architektury - aktora Jakuba Tolaka, oraz Kacpra Kempistego i Macieja Wróbla. Przez długi czas zespół miał na koncie dwa wydawnictwa: zawierająca 4 utwory EP-ka “MMMM" (2006) oraz pochodzący z 2008 roku singiel "Deep Inside Your Mind/Faces". 17 września kapela wydała debiutancką płytę zatytułowaną po prostu "Forma". Muzykę Formy ciężko jest przypisać do jednego gatunku. Oscyluje wokół post-rocka, ale wśród opinii odbiorców grupy nie brakuje porównań do twórczości grup Tool, czy King Crimson. Pośród wymienianych skojarzeń pojawiają się także takie nazwy jak Queen, Incubus, czy post-metalowy Blindead. Na scenie grupa stawia na żywiołowe show i stuprocentową, emocjonalną energię. Połączenie nisko strojonych gitar z trzema mocnymi głosami to znak firmowy brzmienia Formy. Formacja ma na koncie szereg wyróżnień konkursowych, między innymi I miejsce na konkursie GAPA 2007, II miejsce na festiwalu Go Rock 2010, Nagrodę Publiczności na Festiwalu Młodych Talentów Gramy 2011 w Szczecinie.

Merkabah od 2007 roku podąża krętą drogą nieskrępowanych muzycznych eksperymentów, łącząc w spójną całość różne skrajności: shoegaze’ową przestrzeń z dusznym noisem, matematyczne łamańce z psychodeliczną, transową improwizacją, polimetryczne zagrywki z surowym hardcore’owym uderzeniem. Wszystko to zespolone rozhisteryzowaną grą saksofonu oraz wizualizacjami tworzonymi na żywo. Po dwóch EP-kach i licznych koncertach zespół wydał w tym roku swój debiutancki album "A Lament For The Lamb", dostępny do pobrania na stronie merkabahpl.bandcamp.com.

Zespół wystąpił do tej pory min. na festiwalach Opener w 2010 oraz Off w 2011 roku, oraz u boku takich kapel jak Blindead, Tides From Nebula, Khuda, Celeste, Kongh, Forge of Clouds, OvO czy Del Rey.

17.10.2012
Klub Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22, Warszawa

Bilety:
25 zł (przedsprzedaż)
30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne:
- w Ticket Club Polska w Traffic Clubie (ul. Bracka 25) - kolekcjonerskie
- w Klubie Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)
- na stronie www.bilety24.pl/events/view/id/3809/LENTOFORMAMERKABAH17102012WARSZAWA

Plakat: Kuba Sokólski