Rodrigo y Gabriela zagrają w Stodole

Newsy
Rodrigo y Gabriela zagrają w Stodole

7 listopada w warszawskim klubie Stodoła wystąpi gitarowy duet Rodrigo y Gabriela.

Ich historia to gotowy scenariusz do filmu takiego jak "Once". Chłopak i dziewczyna zarabiają na życie grając na gitarach na ulicach Dublina. Do Irlandii uciekli z Meksyku, gdzie nie widzieli szans dla swojej muzyki. Jak większość nastolatków zaczynali od metalu, a ich znajomość zaczęła się w thrashmetalowej kapeli Tierra Ácida, wtedy grali jeszcze wyłącznie na gitarach elektrycznych. "Akustyki" pojawiły się dopiero w Europie, kiedy trzeba było zebrać trochę kasy od przechodniów do leżącego na chodniku, otwartego futerału.

Któregoś dnia, wypatrzył ich Damien Rice, zaprosił na festiwal Oxygen i niemal z dnia na dzień ich kariera potoczyła się jak bajka. Nagrali cztery albumy, zagrali na największych festiwalach na całym świecie, współpracowali z legendarnym Hansem Zimmerem (muzyka do filmu "Piraci z Karaibów") i wreszcie wystąpili w Białym Domu na imprezie prezydenta Barcka Obamy. Rodrigo Sánchez i Gabriela Quintero znani lepiej pod nazwą Rodrigo Y Gabriela to dziś gwiazdy światowego formatu. Koncertują tak intensywnie, że Rodrigo musiał niedawno leczyć zapalenie ścięgna, to daje wyobrażenie o energii jaką oboje wkładają w granie muzyki.

Do Warszawy przyjadą w rozbudowanym składzie ze specjalnym gościem, znakomitym pianistą i aranżerem Alexem Wilsonem. Zaprezentują materiał zarówno z ostatniego, nagranego na Kubie albumu "Area 52" jak i z trzech poprzednich płyt, można się też oczywiście spodziewać coverów takich artystów jak Metallica czy Led Zeppelin.

Bilety:

132 zł (przedsprzedaż)
143 zł (w dniu koncertu)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10 http://www.stodola.pl),
TicketClubie (Warszawa Bracka 25 (Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club) Sprzedaż internetowa: Stodoła Sklep Internetowy (Warszawa http://bilet.stodola.pl), Ebilet (http://www.ebilet.pl), Ticket Pro (www.ticketpro.pl), Eventim (www.eventim.pl).