Krzysztof Zalewski i przyjaciele - 11.09.2021 - Katowice

Koncerty
Dariusz Ptaszyński
2021-09-17
Krzysztof Zalewski i przyjaciele - 11.09.2021 - Katowice

Wokalista i multiinstrumentalista Krzysztof Zalewski poprowadził swoich muzycznych przyjaciół na plenerowym koncercie w Strefie Kultury z okazji Urodzin Miasta „Kocham Katowice” i 50-lecia "Spodka".

Po Organku (2018) i Abradabie (2019) przyszła kolej na Krzysztofa Zalewskiego w roli dyrektora artystycznego głównego koncertu Urodzin Miasta "Kocham Katowice". Wraz z zaproszonymi przez siebie artystami przygotują specjalny program, w tym roku dedykowany przede wszystkim 50-leciu "Spodka".

Kariera Krzysztofa Zalewskiego rozpędziła się na dobre w 2016 roku, gdy wydał debiutancką solową płytę "Złoto", choć na polskiej scenie muzycznej działa od roku 2002. Umiejętnie balansuje między muzyką popularną a alternatywną, nie zatracając swoich rockowych korzeni. Wykonując z dużym sukcesem utwory Czesława Niemena w projekcie "Zalewski śpiewa Niemena", udowodnił, że dobrze czuje się też w cudzym repertuarze.

Podczas koncertu w Katowicach Zalewski wykonał własne interpretacje utworów gwiazd, które przez lata gościł "Spodek". Było z czego wybierać, bo przez pół wieku grała tam Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner, The Cure i wielu, wielu innych.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu w Katowicach autorstwa Dariusza Ptaszyńskiego

Zakewskiego supportował Smolik/Kev Fox

Foto: Dariusz Ptaszyński

Koncerty