Anthrax na jedynym koncercie w Polsce

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-08-18
Anthrax na jedynym koncercie w Polsce

Anthrax w Polsce! Jeden z najważniejszych thrash-metalowych zespołów ogłasza swoją pierwszą europejską trasę od lata 2019 roku, świętując jednocześnie jubileusz 40-lecia!

25 października 2022 roku w warszawskiej Stodole zespół zagra utwory ze wszystkich 4 dekad-największe hity oraz mniej znane piosenki. Jako support podczas wszystkich koncertów wystąpi Municipial Waste, crossover-thrashowa kapela.

Anthrax koncerty 2022

Minęło wiele czasu, odkąd ostatnio graliśmy w UK i Europie ale niedługo wracamy zrobić sporo hałasu. Ponieważ nie zobaczymy się przed 2022, gwarantujemy, że każdy koncert będzie niezapomniany. Nie będziemy po prostu grać piosenek z 4 dekad, by uczcić nasze 40. lecie, opowiemy WAM naszą historię! - ale możemy równie dobrze zagrać parę nowych kawałków. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć wszystkie wasze radosne, uśmiechnięte twarze!

 - mówi perkusista Charlie Benante

Jest coś specjalnego w Europie. Nasi fani tutaj zawsze wyrażają niesamowity entuzjazm na naszych koncertach i lubię tutaj grać bardziej, niż ktokolwiek może sobie to wyobrazić, więc czekamy z niecierpliwością na tę trasę.

- mówi Belladona

Na tej trasie fani mogą się spodziewać Anthrax w składzie: 

  • Joey Belladonna/wokale,
  • Scott Ian/gitara rytmiczna,
  • Frank Bello/bas,
  • Charlie Benante/perkusja
  • Jon Donais/gitara

Anthrax w Polsce

 W 2021 roku mija 40 lat od początków kariery Anthrax, podczas której wypuścili 11 albumów studyjnych, zostali wielokrotnie nagrodzeni złotymi i platynowymi płytami, otrzymali 6 nominacji do Grammy oraz wiele innych wyróżnień od mediów, przemysłu muzycznego i fanów. W 1991 pomogli złamać bariery rasowe i gatunkowe, kiedy współpracowali z Public Enemy przy ,,Bring The Noise", a w 2012r byli pierwszym zespołem metalowym, który można było usłyszeć na Marsie, kiedy NASA puściła ,,Got The Time", by obudzić łazika w 2012 roku.

 Razem z Metallicą, Slayerem i Megadeth, jest członkiem Wielkiej Czwórki - 4 zespołów, które zdefiniowały speed/thrash metal. Zespół wprowadził również serię (obecnie wyprzedaną) sygnowanych whiskey i burbonów a także współpracował ze Sztokholmską firmą NEZUMI studios tworząc luksusowe, limitowane zegarki do nurkowania Baleine. W 2021 roku miała miejsce premiera noweli Z2 Comics ,,Among the living" (Z2 Comics) zainspirowanej wydanym w 1987r kultowym albumem Anthraxu o tym samym tytule. Opowieść łączy różne osobowości ze świata komiksu i muzyki, które stworzyły dialogi i oryginalne grafiki, by pokazać, co poszczególne piosenki dla nich znaczyły. Korzystając z covidowego zakazu tras koncertowych, zespół pracuje nad stworzeniem nowego albumu.  

 Od 3 maja tego roku, Anthrax odliczali dni do ich oficjalnej rocznicy przypadającej 18 lipca, emitując 3 razy w tygodniu program internetowy, do którego zapraszali jako gości przyjaciół takich jak: Chuck D, Kerry King, John Carpenter, Slash, Tom Morello, Rob Zombie, Robert Trujillo, Dave Grohl, Keanu Reeves oraz wielu innych. Całość zakończyła się 16-stego lipca, globalną transmisją na żywo, podczas której zespół zagrał koncert zawierający utwory z całej swojej kariery. 

Anthrax bilety

Anthrax zagra koncert w stołecznej Stodole, a odbędzie się on 25 października 2022 roku. Jako główny support wystąpi Municipal Waste.

  • Przedsprzedaż Citi Handlowy: środa, 18 sierpnia godz. 11:00 – piątek, 20 sierpnia do 10:00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster: czwartek, 19 sierpnia godz. 11:00 – piątek, 20 sierpnia do 11:00
  • Sprzedaż ogólna biletów: piątek, 20 sierpnia godz. 11:00

Bilety kupicie pod linkiem: https://www.ticketmaster.pl/event/anthrax-bilety/21581

 

 

Koncerty

Anthrax - Warszawa