Sons of Apollo na koncertach w Polsce

Koncerty
2020-10-21
Sons of Apollo na koncertach w Polsce

W maju 2021 roku na dwa koncerty do Polski przyjedzie Sons of Apollo - amerykańska formacja prog-metalowa założona przez byłych członków Dream Theater: Dereka Sheriniana i Mike Portnoya.

Ta supergrupa powstała w 2017 r. i od razu podbiła serca fanów na całym świecie. Ale też trudno się temu dziwić, skoro w jej skład wchodzą: Mike Portnoy (perkusja, śpiew), Derek Sherinian (instrumenty klawiszowe), Jeff Scott Soto (śpiew), Ron 'Bumblefoot' Thal (gitara, śpiew) i Billy Sheehan (bas). Muzycy wcześniej związani byli z takimi formacjami jak m.in. Dream Theater, Guns N’ Roses, Transatlantic, Flying Colors, The Winery Dogs, Planet X, Black Country Communion czy Talisman.

Debiutancki album grupy, "Psychotic Symphony", wyprodukowany przez Portnoya i Sheriniana ukazał się 20 października 2017 r. i zebrał entuzjastyczne recenzje. Druga studyjna płyta zespołu, zatytułowana "MMXX", trafiła na sklepowe półki w styczniu 2020 r.

Praca nad albumem rozpoczęła się dokładnie rok wcześniej w domowym studiu Portnoya w Pensylwanii. "Całą muzykę napisaliśmy w trzy tygodnie. Szło nam naprawdę gładko. Ale przecież znaliśmy się dużo lepiej!". "Album ukaże się w połowie stycznia 2020, co oznacza, że będzie jednym z pierwszych wydawnictw nowej dekady. Dlatego wpadłem na pomysł zatytułowania go 2020 i zapisania rzymskimi cyframi MMXX." - tak perkusista wyjaśniał znaczenie tytułu.

 

Mike Portnoy: "Nigdy nie uważałem, ze jesteśmy zespołem stricte progresywnym. Określiłbym Sons Of Apollo jako zespół hard-rockowy z elementami prog rocka. Porównałbym nas z Rainbow, Van Halen i Aerosmith przyprawionymi od czasu do czasu muzycznym szaleństwem i nutką progresji".

Już w przyszłym roku zespół podczas światowej trasy koncertowej zagra również w Polsce w Bydgoszczy (22 maja) i Krakowie (23 maja).

22 maja 2021
Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska

Bilety w cenie od 150 PLN do 240 PLN dostępne na ticketmaster.pl

23 maja 2021
Kraków, Klub Studio

Bilety w cenie 179 PLN (stojące) i 249 PLN (siedzące/balkon) w sprzedaży na www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie) oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl

Organizatorem krakowskiego koncertu jest Rock-Serwis.