Johnossi w Polsce

Koncerty
2020-06-10
Johnossi w Polsce

Uznany szwedzki duet rockowy Johnossi, w ramach promocji nowego albumu „Torch // Flame”, wystąpi w kwietniu 2021 w klubie Proxima. 

Johnossi to szwedzki duet działający od 2004 roku w składzie John Engelbert (gitara, śpiew) i Oskar "Ossi" Bonde (perkusja, śpiew). Po zaledwie trzech koncertach zespół podpisał pierwszy kontrakt wydawniczy, a debiutancki album "Johnossi" z 2006 roku zdobył szwedzki odpowiednik nagrody Grammy. Od tego czasu duet wydał kolejne krążki - "All They Ever Wanted" (2008), "Mavericks" (2010), "Transitions" (2013) i "Blood Jungle" (2017).

Produkcja najnowszego albumu, „Torch // Flame”, który ukazał się w lutym, jest dziełem Pelle Gunnerfeldta, mającego na koncie współpracę z The Hives, Refused czy Viagra Boys. Próbując zdystansować się od codziennego życia, zespół wynajął dom nad jeziorem na wsi pod Sztokholmem spędzając w odizolowanym otoczeniu cały wrzesień 2019 roku. Muzycy tak wspominają nagrywanie krążka: „Praktycznie oddychaliśmy i żywiliśmy się procesem nagrywania i tworzenia nowego materiału, to był wyjątkowy czas. Mieliśmy wrażenie, że tak powinno być od zawsze”.

W roli supportu wystąpi Linn Koch-Emmery.

15.04.2021
klub Proxima, Warszawa

Bilety: https://www.ebilet.pl

Ostatnio Johnossi zaprezentował najnowszy singiel i klip zatytułowany „The Wrecking Ball" „Nagraliśmy ten numer w zeszłym roku, ale postanowiliśmy zachować go na start letniego sezonu festiwalowego, żeby zacząć wszystko z przytupem. Choć Covid zepsuł wszystko, mimo to chcieliśmy dać fanom ten kawałek. To riffowe, imprezowe Johnossi"

 

Koncerty

Johnossi - Warszawa