Steve Hackett na dwóch koncertach w Polsce

Koncerty
2019-12-23
Steve Hackett na dwóch koncertach w Polsce

W październiku 2020 na dwóch koncertach w Polsce wystąpi Steve Hackett z projektem Genesis Revisited.

Steve Hackett, niezwykle utalentowany i obdarzony wielką wyobraźnią gitarzysta rockowy, na początku swojej kariery był związany z grupą Genesis, tworząc jej klasyczny skład razem z Peterem Gabrielem, Philem Collinsem, Tonym Banksem i Mike'em Rutherfordem. Wspólnie nagrali wiele znakomicie przyjętych albumów takich jak choćby "Selling England By The Pound" (jedna z ulubionych płyt Johna Lennona). Steve jest również pełnym inwencji kompozytorem i w swoich utworach wykorzystuje elementy wielu różnych gatunków, m. in. jazzu, world music i bluesa.

Zaplanowana na 2019 rok trasa "Selling England By The Pound" zbiegła się z 40. rocznicą premiery trzeciego solowego albumu Steve'a, "Spectral Mornings" i od początku było wiadomo, ze będzie to spektakularne wydarzenie. Na scenie obok Hacketta pojawiła się cała plejada znakomitych muzyków, a recenzenci prześcigali się w znakomitych ocenach koncertów. Podczas dwóch 2,5-godzinnych koncertów Hackett przedstawił m.in. w całości wspomniany album "Selling England By The Pound" oraz obszerne fragmenty znakomitego "Spectral Mornings". Znalazło się też miejsce dla bardziej aktualnych solowych kompozycji, w tym z najnowszego albumu "At The Edge Of Light".

Trasa która Steve zaplanował na 2020 i 2021 rok prawdopodobnie "przebije" tę wcześniejszą. Oto bowiem artysta wraz z przyjaciółmi-muzykami postanowił odtworzyć w całości słynny koncertowy album Genesis "Seconds Out" z 1977 roku, jedną z najlepszych rockowych płyt koncertowych wszech czasów. Zagra też wybór swoich solowych kompozycji, wszak jego spektakle do krótkich nie należą.

3 października 2020 
Progresja / Fort Wola 22, Warszawa

Wydarzenie na Facebooku

4 października 2020
Narodowe Forum Muzyki / plac Wolności 1, Wrocław

Wydarzenie na Facebooku

Ceny biletów:

Warszawa - 199,00 PLN (miejsca stojące)
Wrocław - od 169,00 do 299,00 PLN (miejsca siedzące)

Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl

Organizator: Rock Serwis

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Zdjęcie: Robert Wilk

 

Koncerty

Steve Hackett Genesis Revisited - Warszawa

Steve Hackett Genesis Revisited - Wrocław