UnderTheSkin oraz Baṣnia supportami Whispering Sons

Koncerty
2019-11-05
UnderTheSkin oraz Baṣnia supportami Whispering Sons

Już 27 listopada w krakowskim Zet Pe Te i dzień później w warszawskiej Proximie wystąpi formacja Whispering Sons. Znamy już supporty, które będą jej towarzyszyć  

Whispering Sons to belgijski zespół bardzo zgrabnie poruszający się w stylistyce post-punkowej, który zachwyca przede wszystkim intrygującym, niskim głosem wokalistki Fenne Kuppens. Zapytani o ich główne inspiracje wskazują “dynamikę miasta”, znajdującą swoje odzwierciedlenie w hipnotycznych i niekiedy złowieszczo brzmiących utworach. W ich muzyce usłyszeć można wyraźne odwołania do wczesnej twórczości Editors, Interpol oraz klasyków gatunku takich jak Joy Division i The Cure. Działają dopiero od 2016 roku, ale w Belgii już zrobiło się o nich głośno za sprawą zwycięstwa w prestiżowym konkursie Humo's Rock Rally.

Pierwsza EP-ka Whispering Sons „Endless Party” ukazała się w 2015 roku, a następnie dwie w 2016 i 2017 roku. Wydany w październiku 2018 debiutancki album “Image” jest jednym z tych, gdzie wyjątkowo wyraźna jest spójność narracyjna. Muzyka na debiutanckim albumie “wsysa” słuchacza w alternatywną rzeczywistość - jeśli nie całkowicie w tekstach, to także w głębokiej, melancholijnej atmosferze. “Image” spotkał się z wieloma przychylnymi recenzjami - opiniotwórczy kanadyjski Spill Magazine napisał: "Ujrzeliśmy przyszłość post-punku, a jej imię to Whispering Sons".

Whispering Sons wystąpi 27 listopada w krakowskim Zet Pe Te z towarzyszeniem UnderTheSkin, a dzień później 28 listopada w warszawskiej Hydrozagadce ze wsparciem zespołu Baṣnia.

UnderTheSkin - jednoosobowy projekt studyjny funkcjonujący w przestrzeni koncertowej jako trio. Zadebiutowali w 2015 płytą „undertheskin”, która swym surowym brzmieniem nawiązywała do takich zespołów jak The Soft Moon, Joy Division czy Editors. Taka mieszanka połączona z niezwykłym wokalem lidera zespołu, plasuje formację na podium polskiej sceny zimnej fali.

Baṣnia - warszawski projekt wokalistki i songwriterki Baśni Lipińskiej grający alternatywną, melancholijną muzykę inspirowaną zimną falą, post punkiem, ethereal wave’em i brzmieniami przełomu lat 80/90 z wytwórni 4AD. Debiutancki album “No Falling Stars And No Wishes” wyprodukowany przez Waldemara Sorychtę, ukazał się 19 marca 2019.

27 listopada 2019
Kraków / Zet Pe Te

28 listopada 2019
Warszawa / Proxima

Bilety na www.ebilet.pl i w Empikach.

 

 

Koncerty

Whispering Sons - Kraków

Whispering Sons - Warszawa