Steven Wilson na jedynym koncercie w Polsce

Koncerty
2019-10-22
Steven Wilson na jedynym koncercie w Polsce

We wrześniu 2020 roku do Polski wróci Steven Wilson prezentując materiał z nadchodzącej, nowej płyty.

Steven Wilson zaplanował na jesień przyszłego roku europejską trasę promującą jego nowy studyjny album, który ukaże się w lecie 2020. A w ramach tej trasy artysta wystąpi jedynie na ośmiu koncertach, w tym również jedyny raz w Polsce - w warszawskim Torwarze. Biorąc pod uwagę działalność solową Wilsona - będzie to jego pierwszy koncert w stolicy.

Koncerty w ramach trasy The Future Bites odbędą się w największych w dotychczasowej karierze Stevena Wilsona i będą kolejnym krokiem w przód, jeśli chodzi o ich produkcję: "Za każdym razem, gdy nagrywam nowy album, bardzo mi zależy, by zajmował wyjątkowe miejsce w moim katalogu, a nie był tylko kolejnym z wielu wydawnictw. Przechodząc w trzecią dekadę XXI wieku i drugą moich solowych koncertów, poczułem, że najwyższa pora zastosować tę samą filozofię do występów na żywo. Chcę rzucić wyzwanie samemu sobie i stworzyć coś, co podważy moje własne pomysły (mam nadzieję, że również pomysły publiczności) na to, jak prezentować moją muzykę podczas koncertów. I tak powstała The Future Bites - seria specjalnych wydarzeń w większych salach, coś na większą i bardziej imponującą skalę, która pozwoli się w tym wydarzeniu zanurzyć. Już teraz jestem tym bardzo podekscytowany!"

Ostatni album Stevena Wilsona "To The Bone" ukazał się latem 2017 roku. Dotarł do 3 miejsca brytyjskiej listy przebojów i trafił do Top 20 w 15 krajach. Promująca go trasa obejmowała 145 koncertów w 33 krajach na pięciu kontynentach, w których uczestniczyło ponad ćwierć miliona fanów. W samym Londynie Steven zagrał trzy wyprzedane koncerty w legendarnej Royal Albert Hall. Obecnie kończy pracę nad nowym albumem z producentem Davidem Kostenem (Bat for Lashes, Everything Everything, Keane). Premiera planowana jest na lato 2020 roku.

30.09.2020
Warszawa / Torwar

Ceny biletów OD 199,00zł

Organizator: Rock Serwis

Zdjęcie: Robert Wilk

Koncerty

Steven Wilson - Warszawa