Koncert Volbeat już w październiku

Koncerty
2019-09-30
Koncert Volbeat już w październiku

Już 29 października w warszawskim Torwarze, w ramach promocji najnowszej płyty „Rewind, Replay, Rebound”, wystąpi duńska formacja Volbeat.

Siódmy album studyjny multiplatynowej formacji, „Rewind, Replay, Rebound”, ukazał się 2 sierpnia. Na płycie nie zabrakło klasycznej dla Volbeat mieszanki przebojowego rock'n'rolla, punka i psychobilly, ale można usłyszeć na nim również nowe dźwięki. "Cały sens wejścia do studia polega na tym, że wciąż masz jeszcze coś do udowodnienia. Nie tylko fanom, ale również sobie. Nie bylibyśmy w stanie nagrać tej płyty gdyby nie nasze wcześniejsze dokonania. Jednak trzeba też pamiętać, że bez względu na to, ile jeszcze będziemy nagrywać, wciąż będziemy mieć to charakterystyczne brzmienie, dzięki któremu wszyscy będą nas kojarzyć". - mówi Michael Poulsen.

"Rewind, Replay, Rebound" został wyprodukowany przez długoletniego współpracownika Jacoba Hansena, a współproducentem byli Rob Caggiano i Michael Poulsen. To pierwszy album studyjny z Kasparem Boye Larsenem na basie. Zespół ponownie współpracował z wokalistką Mią Mają w kilku utworach, spotkał się również z Harlem Gospel Choir. Wokalista Clutch Neil Fallon występuje w „Die to Live”, Raynier Jacob Jacildo (fortepian) i Doug Corocran (saksofon) z zespołu JD McPherson również nadają swój ton piosence. Natomiast „Cheapside Sloggers” zawiera solo autorstwa gitarzysty formacji Exodus i Slayer Gary'ego Holta. 

Volbeat powstał w Kopenhadze w 2001 roku. W skład grupy wchodzą wokalista i gitarzysta Michael Poulsen, gitarzysta Rob Caggiano, basista Kasper Boye Larsen i perkusista Jon Larsen. W swojej bogatej karierze, Volbeat miał już okazję grać przed takimi zespołami, jak m.in. Metallika, Motorhead i Slipknot. W 2014 roku otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Metal Performance za „Room 24” oraz zdobył wiele nagród Danish Music Awards. 

W roli gości specjalnych zobaczymy na koncercie formacje Baroness i Danko Jones.

29 października 2019
Warszawa / Torwar

Bilety w cenie 150 PLN na LiveNation.pl

 

Koncerty

Volbeat - Warszawa