Metalowa Wigilia 2019

Koncerty
2019-08-26
Metalowa Wigilia 2019

Metalowa Wigilia powraca! Po trzech latach przerwy Massive Music reaktywuje festiwal oraz tradycję organizowania ostatniego koncertu roku z pełnym rozmachem. W tym roku w warszawskiej Progresji wystąpią: Sólstafir, Primordial, Carpathian Forest, Infernal War oraz Arkona (PL).

Pierwsza edycja Metalowej Wigilii odbyła się w 2012 roku, jeszcze w starej lokalizacji klubu Progresja. W ciągu kolejnych lat festiwal odbył się pięć razy (sześć, jeśli liczyć podwójną Wigilię w 2016), podczas których wystąpiły takie zespoły jak Mayhem, Watain, Tryptikon, Moonspell, Marduk, Vader oraz wiele innych.

Sólstafir - Muzyczny towar eksportowy Islandii. Zespół założony w 1995 w Reykjaviku ciągle ewoluuje i rozwija swoje charakterystyczne brzmienie. Grupa wydała sześć albumów, w tym świetnie przyjęte „Ótta” i „Svartir Sandar”. Do Polski wracają w ramach cyklu koncertów z okazji 10-lecia wydania płyty „Köld”, którą zespół odegra w całości.

Primordial - Jedna z najbardziej popularnych irlandzkich grup metalowych. Ich muzyka łączy elementy pagan, black metalu i folku. Na Metalowej Wigilii wystąpili już w 2015 roku. Zagrali wtedy kapitalny koncert - czas na powtórkę.

Carpathian Forest - Kultowa black metalowa grupa powraca. Będzie to ich pierwszy koncert w Polsce po reaktywacji w 2017 roku. Dyskografię grupy wciąż zamyka krążek "Fuck You All!!!! - Caput tuum in ano est" z 2006 roku

Infernal War - Jedna z najbardziej kontrowersyjnych i bezkompromisowych polskuch grup black metalowa. Działający od roku 1997 zespół ma na koncie trzy albumy, z których ostatni, "Axiom" ukazał się w 2015.

Arkona - Polski black metalowy zespół powstały w 1993 roku. Grupa nagrała 6 studyjnych albumów, a także wiele splitów. To jeden z najważniejszych zespołów polskiego blackowego podziemia.

21 grudnia 2019
Warszawa /Progresja

Bilety:
przedsprzedaż - 120 zł (eventim, goout.net, progresja.com)
w dniu koncertu - 140 zł

Start: godz. 17:00

Bilety kolekcjonerskie dostępne będą w dniu koncertu „na bramce”. Będzie możliwość wymiany e-biletów na kolekcjonerskie - po zakończonej sprzedaży na bramce.

Wydarzenie na Facebooku

Koncerty

Metalowa Wigilia 2019 - Warszawa