Little Steven & The Disciples of Soul w Warszawie

Koncerty
2019-04-15
Little Steven & The Disciples of Soul w Warszawie

7 sierpnia w warszawskim klubie Stodoła wystąpi Little Steven & The Disciples of Soul.

Steven Van Zandt to amerykański muzyk, autor tekstów piosenek, aranżer, producent muzyczny, aktor, oraz radiowy disc jockey, który często używa pseudonimów artystycznych Little Steven lub Miami Steve. Największą popularność dało mu granie w zespole Bruce’a Springsteena E Street Band w którym gra na gitarze i mandolinie oraz rola Silvia Dante w serialu telewizyjnym Rodzina Soprano. Jako muzyk E Street Band został w 2014 roku przyjęty do Rock and Roll Hall of Fame. Jego własny zespół, Little Steven & The Disciples of Soul działa z przerwami od lat '80.

W 2018 roku Little Steven & The Disciples of Soul zagrali koncertową “Soulfire Teacher Solidarity Tour”. Ta przełomowa trasa przyniosła korzyści programowi TeachRock organizowanym przez The Rock and Roll Forever Foundation i osiągnęła niesamowity wynik rejestracji ponad 18 000 nauczycieli, którzy przystąpili do program fundacji. Założona przez Van Zandta fundacja tworzy materiały edukacyjne, które wykorzystują historię muzyki popularnej do tworzenia wciągających, wielokulturowych planów edukacyjnych m.in. z historii, nauk społecznych czy sztuk językowych, z których nauczyciele mogą korzystać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Była to pierwsza w historii trasa rockowa ukierunkowana konkretnie na kluczową potrzebę społeczną. Na każdym przystanku trasy The Rock and Roll Forever Foundation organizuje darmowe warsztaty rozwoju zawodowego TechRock, w których uczestniczący nauczyciele i goście otrzymują bezpłatny bilet na koncert zespołu.

Najnowszy album grupy, zatytułowany "Summer of Sorcery" ukaże się 3 maja i będzie promowany m.in. na koncercie w Polsce.

7 sierpnia 2019
Warszawa / Stodoła

Bilety dostępna na LiveNation.pl oraz Stodola.pl (od 17 kwietnia)

Foto: Björn Olsson

Koncerty

Little Steven & The Disciples of Soul - Warszawa

Powiązane artykuły