Kee Marcello w Bochni

Koncerty
2019-03-25
Kee Marcello w Bochni

Szwedzki gitarzysta i wokalista Kee Marcello wyrusza w europejską trasę koncertową Scaling Up Tour 2019, podczas której 6 kwietnia odwiedzi również Bochnię.

Marcello jest najbardziej znany ze swojej współpracy z grupą Europe, która nagrała mega-hit The Final Countdown, numer 1 w 26 krajach. Trasa Scaling Up, promuje jego najnowszy album o tej samej nazwie i oznacza jego powrót do melodyjnego hard rocka. W tym roku obchodzimy także 30 rocznicę wydania "Out Of This World", albumu Europe nagranego z Kee. Z tej okazji Marcello zagra również wybór piosenek ze wspomnianego krążka, z których niektóre nie były wykonano na żywo od czasu europejskiej trasy OOTW w 1988 roku.

Kee Marcello jest jednym z najbardziej znanych rockmanów Skandynawii i człowiekiem z wielkim dorobkiem. Od ogromnego sukcesu szwedzkiej grupy glam / punk / pop Noice na początku lat '80 do pierwszej umowy w USA, podpisanej przez zespół Easy Action (Warner Bros), a następnie wielki sukces Europe. Pod koniec lat '80 i na początku lat '90 Europe sprzedało ponad 30 milionów albumów z singlem numer 1 w 26 krajach, a także dzieliło scenę z takimi tuzami jak Metallica, Def Leppard i Bon Jovi.

Ostatnie lata były zarówno zróżnicowane, jak i intensywne dla Kee Marcello dzięki takim projektom jak najlepiej sprzedająca się autobiografia Rock Star God Forgot, DVD "Live From The Third Rock", niezwykle udana główna rola w najlepiej sprzedającej się szwedzkiej wersji Broadwayowskiego musicalu Rock of Ages, a także wprowadzenie do szwedzkiej Music Hall of Fame.

Zespół wystąpi w składzie:
Kee Marcello - wokal, gitara
Alessio Contorni - klawisze
Daniele Michelacci - perkusja
Marco Polizzi - bas

Bilety w cenie 80 PLN do nabycia w Miejskim Domu kultury w Bochni.

Organizatorzy: Kubicki Entertainment, Piotr Lekki i Miejski Dom Kultury w Bochni.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Koncerty

Kee Marcello - Bochnia

Powiązane artykuły