Colours of Ostrava 2019

Koncerty
2018-12-18
Colours of Ostrava 2019

W dniach 17 – 20 lipca 2019 w czeskiej Ostrawie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Colours of Ostrava 2019.

Colours of Ostrava to czeski festiwal muzyczny odbywający się od 2002 roku w Ostrawie na terenie postindustrialnego kompleksu hutniczego Dolni Oblast Vitkowice zlokalizowanego w sercu miasta. Festiwal corocznie gromadzi zarówno artystów, jak i uczestników z całego świata. Na wakacyjne święto muzyki w Ostrawie trwające cztery dni składają się przede wszystkim koncerty małe i duże, ale nie tylko. W sumie cztery lipcowe dni to ponad 130 artystów występujących na 21 scenach, a oprócz tego 250 (nie tylko) muzycznych atrakcji.

Jednocześnie festiwalowy klimat nie jest ograniczony gatunkowo, a muzyka, która króluje wśród postindustrialnego otoczenia, to zarówno rock, jak i pop, electro i ambient, folk, jazz, country, world music, a także muzyka klasyczna. Podczas Colours of Ostrava usłyszymy koncerty największych gwiazd światowej muzyki, ale oprócz tego proponujemy także mniej znanych, dopiero zaczynających karierę, ale równie ciekawych artystów.

Czas pomiędzy koncertami uprzyjemniają atrakcje dodatkowe, których zarówno w Ostrawie, jak i na terenie Dolnych Witkowic nie brakuje. Przedstawienia teatralne, cyrkowe show, wystawy artystyczne, panele dyskusyjne, zabawy dla dzieci, festiwalowy park rozrywek, a także atrakcje dawnej huty Witkowice i miasta Ostrawy - to tylko niektóre z propozycji spędzania czasu podczas festiwalu.

Ogłoszenia artystów osiemnastej edycji potrwają do wiosny. Aktualny line-up przyszłorocznej edycji:

The Cure / Florence+The Machine / Rag’N’Bone Man / Mogwai / Mariza / Shaka Ponk / Xavier Rudd / Tom Walker / Lewis Capaldi / Gang of Youths

Kolejne ogłoszenia wkrótce.

Tegoroczna edycja będzie osiemnastą w historii festiwalu. Czterodniowa impreza odbędzie się między 17 a 20 lipca (środa-sobota) na terenie Dolnych Witkowic w czeskiej Ostrawie.

Karnety czterodniowe w wersji elektronicznej dostępne są w polskiej przedsprzedaży za pośrednictwem joyStore.
Bilety jednodniowe wejdą do sprzedaży wiosną.

https://www.colours.pl

 

Koncerty

Colours of Ostrava 2019 - Ostrawa