Konkurs: Wygraj bilet na koncert Yob!

Koncerty
2018-10-23
Konkurs: Wygraj bilet na koncert Yob!

Już 9 listopada w warszawskiej Hydrozagadce wystąpi kultowa metalowa formacja ze Stanów Zjednoczonych - Yob. Wygraj bilet na koncert!

Epicki, miażdżący, niesamowicie ciężki – takimi przymiotnikami można opisać twórczość Yob, zespołu, który dzięki oryginalnej estetyce w ostatnich latach zyskał status legendarnego. Trio bywa porównywane do Neurosis, Sleep czy Electric Wizard, stworzyło jednak niepowtarzalne brzmienie łączące doom metal z klasyką rocka. Do warszawskiej Hydrozagadki Amerykanie przywiozą materiał z nowej płyty „Our Raw Heart” wydanej w czerwcu nakładem Relapse Records.

W roli supportu wystąpi Wiegedood.

Za powstanie Yob odpowiada gitarzysta i wokalista Mike Scheidt, pod którego kierownictwem w 1996 w Eugene w stanie Oregon uformował się pierwszy skład. Już wydane w 2000 demo zwróciło na nich uwagę fanów na całym świecie. W 2002 ukazał się debiutancki album grupy „Elaborations of Carbon”, a w 2003 „Catharsis”, zawierający na 50 minutach jedynie trzy utwory. Popularność rosła, grupa zaczęła intensywnie koncertować. W tym okresie co roku ukazywał się nowy album tria: w 2004 „Illusion of Motion”, a w 2005 „The Unreal Never Lived”. Pomimo sukcesów, w 2006 zespół zawiesił działalność, a Mike Scheidt wydał w 2007 świetny album pod szyldem Middian.

W 2008 Yob wznowił działalność i wtedy też ustalił się skład istniejący do dzisiaj z Travisem Fosterem na perkusji i Aaronem Riesebergiem na basie. Pierwsza płyta nowego wcielenia zespołu, „The Great Cessation” ukazała się rok później, w 2011 światło dzienne ujrzała „Atma”, a w 2014 "Clearing the Path to Ascend".

Najnowsza płyta zespołu powstawała w tragicznych okolicznościach związanych poważną chorobą Mike'a Scheidta. „Our Raw Heart” to album przepełniony wolą przetrwania, intensywniejszy zarówno muzycznie, jak i lirycznie, który zawiera siedem jednocześnie agresywnych jak i melancholijnych utworów. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest długoletni współpracownik zespołu, Billy Barnett, a masteringiem zajął się Heba Kadry (The Mars Volta, Diamanda Galas, Slowdive).

Yob:
Mike Scheidt – gitara, wokal
Aaron Rieseberg - bas
Travis Foster - perkusja

9.11.2018
Hydrozagadka / Warszawa

Bilety:
69 zł TUTAJ
74 zł Ticketmaster, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Ticketmaster
79 zł w dniu koncertu

Wydarzenie na Facebooku

Organizator: PW Events.

Konkurs:

Mamy do wygrania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl przesłać maila o tytule Yob. Mail musi zawierać imię i nazwisko. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu. Konkurs trwa do niedzieli (28 października) do północy.

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za maile. Wejściówki na koncert otrzymują: Paweł Kurek i Ewa Dargiewicz. Gratulujemy!

 

 

Koncerty

Yob - Warszawa